Kuznjecov za radost Vašingtona, Otavi kanadski derbi

NHL 1. feb 20238:36 0 komentara
Thearon W. Henderson/Getty Images

Golom Jevgenija Kuznjecova posle 26 sekundi produžetka, Vašington Kapitolsi su savladali Kolumbus 4:3 u meču NHL šampionata.

Mogla je ekipa iz glavnog grada na gostovanju i ranije da završi posao jer su vodili 2:0 i 3:1. Hetvej i Van Rimsdajk dva puta bili su precizni za Kapitolse, dok je za Kolumbus pogodio Pik.

povezane vesti

Domaći su ipak uspeli da obezbede sebi makar bod preko Robinsona i Godrua, ali ih je Kuznjecov sprečio da dođu do potpunog preokreta.

Otava je u kanadskom debriju u Montrealu savladala domaće Kanedijense 5:4. Presudio je Brejdi Tkačuk pogotkom na minut i 18 sekundi pre kraja. Meč je ipak obeležio drugi igrač Senatorsa. Mladi 20 – godišnji Nemac Tim Štucl imao je dva gola i dve asistencije.

Veliki preokret napravila je Karolina protiv Los Anđelesa. Gubili su Hjurikensi 4:1 na ulasku u poslednju četvrtinu. Međutim, uspeli su da vežu tri gola Stasnija, Stala i Teravainena, a onda je u produžetku trijumf Hjurikensima doneo Aho.