Lavina prekrila Kojote, šestica Bafala

NHL 1. apr 20219:34 0 komentara
Christian Petersen/Getty Images

Pet golova za tri minuta i 27 sekundi omogućili su Koloradu da nanese pravu katastrofu Arizona Kojotima 9:3 (5:2, 1:1, 3:0) u NHL karavanu.

Centralna figura blickriga popularnih „lavina“ bio je Finac Jonas Donskoj. U periodu od 04:04 do 07:31 minuta čak tri puta je pogodio mrežu tima iz Finiksa. Po gol su dali Belemar i Burakovski, dok se za goste upisao Bunting. Pred kraj prve trećine Ekman Larson smanjio je na 5:2. Garland je u drugoj trećini doveo Arizonu na minus 2, ali je Landeskog pogotkom odveo Kolorado na tri gola viška.

povezane vesti

U završnoj deonici Rantanen, Landeskog i Burakvoski su potvrdili ubedljiv trijumf Kolorada. Avelanši su ovom pobedom preuzeli čelo tabele u Zapadnoj diviziji. Sada imaju 50 bodova, bod više od Vegasa, koji je poražen od Los Anđeles Kingsa kod kuće 4:2 (2:0, 2:1, 0:1). Arizona je na petoj poziciji sa 37 poena i čeka je žestoka borba za plej of.

Bafalo Sejbrsi jedna od najslabijih ekipa u šampionatu ubedljivo je savladala Filadelfiiju 6:1 (2:0, 2:1, 2:0). Rejnhart i Lazar su načeli Flajerse u prvoj deonici. Provorov je na početku drugih 20 minuta smanjio na 2:1, ali su Fogarti i Mitelštad odveli „Sablje“ na velikih plus tri. Tačku je sa dva gola u poslednjoj trećini stavio Montur.

U kanadskom derbiju Toronto je kao gost savladao Vinipeg  3:1 (2:0, 1:1, 0:0), dok su ove godine nejaki Anahajm Daksi slomili otpor Minesote 4:2 (0:0, 2:0, 2:2).