Lud meč i devet golova Bluza i Šarksa

NHL 19. jan 20219:25 2 komentara
Patrick Smith, Getty Images Sport

Osam mečeva odigrano je u NHL u noći između ponedeljka i utorka. Najubedljiviju pobedu upisali su Bafalo Sejbersi na gostovanju Fildelfija Flajersima (6:1), a najneizvesnije je bilo u duelu Sent Luis Bluza i San Hoze Šarksa koji je završen pobedom domaćina 5:4.

Sent Luis Bluz upisao je drugu pobedu u sezoni savladavši na svom ledu San Hoze Šarks 5:4 nakon preokreta.

Šarksi su poveli 2:0 u prvoj trećini golovima Labanka i Koutura. Usledio je blic-krig domaćina u drugoj trećini. Domaći su u ovom periodu postigli četiri gola. Faluk je dva puta bio strelac, a po jednom su mrežu Šarksa zatresli Hofman i Šenen. Sa druge strane precizan je u situaciji sa igračem više bio Barns i tim golom je svom timu omogućio da održi priključak pred poslednjih 20 minuta.

Drugim golom na meču Koutur je doneo Šarksima izjednačenje u petom minutu treće trećine, a čovek odluke bio je Kirou u 11. minutu.