Metla Montreala, Ajlandersi na korak od polufinala

NHL 8. jun. 20219:24
Minas Panagiotakis/Getty Images

Strašna serija Montreala nema kraja. Kanedijansi su prva ekipa koja je prošla u polufinale plej ofa u NHL karavanu, pošto su rezultatom 4:0 u seriji dobili Vinipeg Džetse.

Tim iz Kvebeka je mesto među četiri najbolje ekipe overio trijumfom kod kuće posle produžetka 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0). Domaći tim je sjajno otvorio meč. Več posle prvih 20 minuta vodili su 2:0. Prvo je pogodio Gustafson u osmom minutu, da bi prednost duplirao Lehkonen u 19.

povezane vesti

Međutim, gosti nisu hteli da se predaju. Pre svega defanzivac Logan Stenli. Odlični bek je prvo smanjio u drugom minutu druge trećine na 2:1, a samo četiri minuta kasnije postigao je gol za izjednačenje. Ispostavilo se da je to konačan rezultat regularnog dela meča.

Odluka je pala posle samo minuz i 39 sekundi igre u produžetku. Napadač Tajler Tofoli je ispratio sjajnu akciju svoje ekipe i poslao pak u mrežu za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Montreal je tako nastavio blistavi niz u plej ofu. Ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu. U prethodnoj rundi eliminisali su Toronto, iako su u jednom trenutku gubili 3:1 u seriji.

Nadomak polufinala stigli su i Njujork Ajlandersi. U goleadi u Bostonu savladali su domaće Bruinse 5:4 (1:1, 3:1, 1:2) i poveli 3:2 u seriji.

Radost navijačima u Masačusetsu doneo je Pastranak već u drugom minutu, ali je izjednačenje Ajlandersima doneo Barzal u finišu prve deonice. Ekipa iz Velike jabuke meč je prelomila u drugoj deonici.

Precizni su bili Palmijeri, Bejli i Eberle, dok je za Boston pogodio samo veteran Maršan. Na ulasku u polsednju deonicu Njujork je vodio 4:2. Kada je Nelson na početku trećeg dela dao gol za 5:2 bilo je jasno da će Ajlandersi steći prednost u seriji. Do kraja meča Česi Pastranak i Krejči su samo ublažili poraz domaćeg tima.