Minesota pripitomila Kojote

NHL 14. mar. 202121:34
Nick Wosika-USA TODAY Sports

Minesota je ostvarila četvrti vezani trijumf u NHL šampionatu. U meču Zapadne divizije savladali su Arizona Kojotse 3:1 (0:1, 1:0, 2:0).

Bolje je meč počela Arizona. Do vođstva su stigli preko veterana Fila Kesela u 13. minutu prve trećine. Tako je i okončan ovaj deo meča. Skor je u sedmom minutu druge trećine izjednačio Šveđanin Viktor Rask.

Domaći su duel prelomili u trećoj trećini. Prvo vođstvo na meču doneo im je Bonino, a da bi ih na dva razlike odveo Švajcarac Fiala, koji je bio i igrač utakmice, jer je pored gola imao i asistenciju. Tačku je golom pet sekundi pre kraja stavio Erikson.

Minesota je trenutno druga na tabeli Zapadne divizije sa 35 poena. Dva boda više ima Vegas. Arizona je na šestoj poziciji sa 28 bodova. Očekuje ih žestoka borba za jedno od prva četiri mesta koja vode u plej of.