Minimalac Vegasa, veliki preokret Bafala

NHL 12. apr 20210:47 0 komentara
Ethan Miller/Getty Images

Hokejaši Vegas Golden Najtsa pobedili su Arizona Kojotse na svom ledu u okviru Zapadne divizije NHL rezultatom 1:0.

Jedini strelac u tvrdom duelu u Nevadi bio je Čeh Tomaš Nošek u 51. minutu igre.

Vitezovi su upisali drugi uzastopni trijumf, a treći u poslednje četiri utakmice, i sa 56 bodova zauzimaju drugo mesto u diviziji. Arizona je ostvarila treći poraz zaredom i sa 43 boda je peta.

Bafalo Sejbresi savladali su Filadelfija Flajerse u Pensilvaniji sa 5:3, posle velikog preokreta.

Fila je golovima Lindbloma u 12. i Farabija u 15. rešila prvu trećinu u svoju korist sa 2:0. Zatim su gosti u drugoj uzvratili preko Rejnharta u 24. i Rutsalainena u 25, da bi Flajersi ponovo došli do prednosti pogotkom Gostisbeherea u 44.

Usledio je furiozan finiš Bafala za preokret i trijumf – tri gola u poslednja četiri minuta. Strelci su bili Skiner u 57, Apslund u 58. i Mitelštat u 60.

Flajersi su peti u Istočnoj diviziji sa 44 boda. Sejbresi su osmi sa 26.