Montreal poveo 2-0 uz 30 odbrana, Vegas izašao iz „lavine“

NHL 5. jun. 20218:31
Montreal Canadiens
John Woods/The Canadian Press via AP

Montreal je dobio ekipu Vinipega 1:0 u drugom meču u finalnoj seriji Severne divizije NHL. Tako Kanejdijansi vode 2-0 u seriji, dok je Vegas smanjio na 2-1 protiv Kolorada na Zapadu. U trećoj utakmici u seriji je bilo 3:2.

U duelu Montreala i Vinipega viđen je samo jedan gol i to u drugoj deonici. Tajler Tofoli je dao treći gol za Kanejdijanse u plej ofu i to u trenicima kada je taj tim imao igrača manje na ledu. Asistenti su mu bili Lehkonen i Veber. Do kraja meča nije bilo golova, a briljirali su golmani obe ekipe. Keri Prajs je imao 30 odbrana na golu Montreala i na kraju je svoju mrežu sačuvao, dok je Konor Helebjuik imao 23 odbrane.

Vegas je slavio protiv Kolorada 3:2 posle prve trećine u kojoj nije bilo golova. Prvi su poveli Golden Najtsi preko Vilijama Karlsona, da bi preokrenuli Soderberg i Rantanen golovima u sedmom minutu druge i šestom minutu treće trećine. U poslednjih šest minuta ipak Vegas uspeva da preokrene i da se izvuče iz ove utakmice i da održi seriju u životu. Golove su dali Džonatan Maršeso kao i Maks Pasioreti za konačnih 3:2. Golden Najtsi su sada smanjili na 2-1 u seriji.