Nedeljković briljirao sa 32 odbrane, Karolina vodi 2:0

NHL 20. maj 20218:51 0 komentara
Alex Nedeljkovic
Guliver Images / Patrick Gorski/Icon Sportswire via AP Images

Četiri meča NHL plej-ofa odigrana su u noći između srede i četvrtka.

Karolina Hurikejnsi poveli su 2:0 u seriji protiv Nešvil Predatorsa pobedom 3:0 u drugom meču.

U meču koji je obilovao grubostima i isključenjima, Hurikejnsi su poveli u devetom minutu prve trećine golom koji je Aho postigao u situaciji sa igračem više nakon isključenja Ekholma.

Aho je bio strelac i drugog gola na meču na koji se čekalo do poslednjeg minuta susreta. Preostale su tačno 53 sekunde do kraja kada je Finac poslao pak u praznu mrežu.

Svega 25 sekundi kasnije Fogele je postavio konačan rezultat ove utakmice.

Aleks Nedeljković briljirao je na golu tima iz Karoline sa 32 odbrane. Ruki je tako zabeležio prvi meč u plej-ofu bez primljenog gola na veliko oduševljenje navijača koji su skandirali njegovo ime tokom intervjua koji je davao posle utakmice.

Serija se sada seli u Nešvil za naredna dva meča.

Boston Bruinsi su nakon produžetka savladali Vašington Kapitalse 3:2 i poveli 2:1 u seriji, Vinipeg Džetsisu bili bolji od Edmonton Oilersa 4:1 i poveli su 1:0 u seriji, a pobedu je upisao i Kolorado Avelanš koji je rezultatom 6:3 savladao Sent Luis Bluz za vođstvo 2:0 u seriji.