Nedeljković primio gol u drugom produžetku, Kejnsi vode 2-1

NHL 22. maj. 20218:36
Alex Nedeljkovic, Ryan Johansen
Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports

Karolina Hjurikejnsi su izgubili od Nešvil Predatorsa 5:4 posle produžetka u trećoj utakmici polufinalne serije Centralne divizije Nacionalne hokejaške lige. Boston je poveo protiv Vašingtona 3:1, Kolorado vodi protiv Sent Luisa 3:0, dok Vinipeg ima prednost protiv Edmontona 2:0.

Posle dve fantastične utakmice u kojima je Karolina dobila kod kuće, Kejnsi su poraženi u Nešvilu. Golman srpskog porekla Aleks Nedeljković je primio pet golova u petak, a ključni je pao u drugom produžetku i on je i doneo Nešvilu prvi trijumf u seriji. Rajan Elis je brzo doveo Nešvil u vođstvo, da bi Sebastijan Aho izjednačio. Filip Forsberg je krajem prve trećine ponovo vratio prednost Predatorima, a zatim seu Džordan Stal i Vinsent Troček preokrenuli.

Ipak Nešvil je imao snage za još jedan preokret, Granlund i Johansen su doneli vođstvo Predatorima 4:3, da bi Bret Peske izjednačio za Uragane na tri i po minuta do kraja. U prvom produžetku nije bilo golova, da bi tek na pet minuta do kraja drugog Met Dušejn pogodio za trijumf Nešvila pred 12 hilajda navijača.

Igrali smo sjajno, tvrdo, igramo protiv odličnog tima. Borimo se. Nešvil je fenomenalan tim. Ali takođe se borimo i sa sudijama. To je jednostavno. Ne možete mi reći da u dve uzastopne utakmice oni imaju sedam ili osam puta igrača više, a mi samo tri? Kad je utakmica ujednačena? To nije kako treba„, rekao je trener Karoline Rod Brindamur.

Četvrti meč u serji je na programu u nedelju.

Boston je dobio ekipu Vašingtona 4:1 i tako je došao na jednu pobedu od prolaska u finale Istoka. Maršan, Pastrnak i Kojl su doneli prednost Bostonu 3:1, da bi Aleks Ovječkin dao kakvu takvu nadu Kepitolsima na 15 minuta do kraja meča. Ipak Met Grzelčik je postigao gol u 15. minutu treće trećine i tako je overen trijumf Bruinsa.

I Kolorado je na korak od finala ali na Zapadu. Avalanši su dobili Sent Luis Bluse 5:1. Grejvs, Njuhuk i Jost su dali tri gola u drugoj trećini, a Tajler Bozak je smanjio na 3:1. Ipak pobedu za Kolorado su obezbedili Brendon Sad i Džej Ti Kompher.

Vinipeg je dobio ekipu Edmontona 1:0. U ovoj utakmici Severne divizije nije bilo golova u tri trećine, da bi Džetsi odlučujući gol dali posle samo četiri minuta produžetka. Strelac je bio Pol Stastni, a ovako je Vinipeg napravio dupli brejk jer je dobio obe utakmice na ledu Oilersa.