Nedeljković zaustavio Toronto, ali prekasno

NHL 29. nov 20229:16
Mičel Marner
John E. Sokolowski-USA TODAY Sports via Guliver

U noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu odigrano je šest utakmica u NHL šampionatu, a izuzetno zanimljivo je bilo u državi Njujork, gde je vicešampion Tampa Bej Lajtning posle pordužetka sa 6:5 pobedio Sejberse. U Detroitu je Toronto poveo sa 4:1 i tada je trener Red Vingsa Derek Lalond odlučioda u igru ubaci golmana srpskog porekla Aleksa Nedeljkovića. Napad tima iz Ontarija je zaustavljen, ali „Crvena krila“ nisu uspela da se vrate u meč.

NHL pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba SBB mreži i EON platformi.

Mejpl Lifsi su pobedili Red Vingse sa 4:2 posle preokreta, a strelci za Toronto bili su Metjuz, Nilander, Marner i Sandin. Golove su za Detroit postigli Sajder za 1:0 i Erne za 2:4. Nedeljković je u igru ušao u devetom minutu druge trećine.

NHL:

Marneru je ovo bila 17. uzastopna utakmica u kojoj je zabeležio barem neki poen. U sezoni ima 7 golova i 21 asistenciju.

Tampa Bej je pobedio Baralo sa 6:5, a ključni gol u produžetku postigao je Stiven Stemkos, svoj drugi na utakmici. Veliku priliku propustio je Bafalo jer je na nešto više od pet minuta do kraja regularnog toka utakmice vodio 5:3.

Edmonton je na domaćem ledu u Alberti takođe stigao do pobede posle produžetka – ključni gol za 4:3 postigao je nekadašnji MVP Leon Drajzajtl u prvom minutu produžetka.

Pogledajte rezultate svih utakmice koje su se igrale u noći između ponedeljka i utorka:

Bafalo Sejbers – Tampa Bej Lajtning 5:6 (posle produžetka);

Kolumbus Blu Džekets – Vegas Golden Najts 2:3 (posle penala);

Detroit Red Vings – Toronto Mejpl Lifs 2:4;

Njujork Rendžers – Nju Džersi Devils 3:5;

Sent Luis Bluz – Dalas Stars 1:4;

Edmonton Oilers – Florida Panters 4:3 (posle produžetka).