Nemilosrdni Ajlandersi, sedma recka u nizu

NHL 12. mar. 20219:25 > 10:161 komentar
Njujork Ajlanders
Getty Images/Bruce Bennett

Ajlandersi su pobedom nad Nju Džerzijem, rezultatom 5:3, sačuvali lidersku poziciju u Istočnoj diviziji. Meč je odigran u „Nasau Koloseumu”, a domaćin je dominirao u prve dve trećine.

Met Martin, Adam Peleč, Noa Dobson i Džoš Bejli doneli su Ostrvljanima prednost od 4:0 posle 40 minuta igre, što je bilo dovoljno za sedmi uzastopni trijumf.

U poslednjoj trećini, prvo su gosti smanjili na 4:2, golovima Janea Kuokanena i Mihaila Maljceva, a onda je sve dileme oko pobednika razrešio Brok Nelson za 5:2. Konačnih 5:3 delo je Džeka Hjuza u 56. minutu.

Debitant na golu Njujorka, Ilja Sorokin upisao je 16 odbrana i zabeležio petu uzastopnu pobedu. Nju Džerzi je šestim porazom na poslednjih sedam mečeva ostao na pretposlednjoj poziciji u Diviziji.

Karolina Harikensi su sedmom uzastopnom pobedom preuzeli prvo mesto u Centralnoj diviziji. Savladali su Nešvil sa ubedljivih 5:1.

Meč odigran u Roliju, u „Pi-En-Si Areni” doneo je apsolutnu dominaciju domaćina.

Dva gola postigao je Morgan Džiki, a po jednom su se u strelce upisali Brok Makgin, Dagi Hemilton i Martin Nečas. Jedini pogodak za Nešvil, tek u 56. minutu, postigao je Nik Kazins.

Zanimljivo da je pored gola, bek Harikensa Dagi Hemilton podelio asistenciju i na sedmom uzastopnom meču, čime se upisao u knjige franšize. Rekorder je Ulf Samuelson sa devet asistencija, iz sezone 1987/88.

Detroit je podigao glavu i savladao šampiona, Tampu Bej, rezultatom 6:4. Na taj način su se revanširali za poslednji poraz (3:4), posle produžetaka.

Šestorica različitih strelaca, Troj Stečer, Dilan Larkin, Entoni Manta, Luk Glendening, Robi Fabri i Vladislav Namestnikov, doneli su Red Vingsima osmu ovosezonsku pobedu, posle koje je Detroit ostao poslednji u Diviziji, sa bodom zaostatka u odnosu na pretposlednji Dalas. Golman Džonatan Bernije imao je 40 odbrana.

Za Tampu je dva gola postigao Brejden Point, a po jednom su se u strelce upisali Stiven Stamkos i Mihail Sergačev.

Toronto je savladao Vinipeg sa 4:3, posle produžetka. Vodeći strelac Lige, Oston Metjus, prelepom solo-akcijom, postigao je 21. gol u sezoni, u prvom minutu produžetka i doneo uspeh „javorovom listu”, čime je ekipa prekinula niz od tri uzastopna poraza.

Bio je to Metjusov 30. pobednički gol u karijeri.

Vinipeg je sa dva gola Danca Nikolaja Elersa vodio 2:1 posle druge trećine, ali je domaćin zahvaljujući Vilijamu Nilanderu i Ilji Mihejevu poveo 3:2, da bi meč u produžetak odveo veteran Pol Štasnji, dva i po minuta pre kraja. Prvi gol za Toronto postigao je Mičel Marner, na početku drugog perioda (za 1:1).

Vašington je savladao Filadelfiju 5:3 i upisao treću uzastopnu pobedu, a sedmu u poslednjih osam mečeva. Aleks Ovečkin je doprineo pobedi svojim golom, 715. u karijeri. Ovečkin je sada na samo dva gola zaostatka za šestim svih vremena, Filom Espozitom.

Jevgenij Malkin je postigao gol i dodao asistenciju za četvrtu uzastopnu pobedu njegovog Pitsburga. Ovog puta savladan je Bafalo sa 5:2. Pingvini imaju 11 trijumfa na poslednjih 14 mečeva, a njihov trener Majk Salivan je postao četvrti Amerikanac (po rođenju) sa 300 pobeda u Ligi.

Boston je u Ti Di Gardenu očitao lekciju njujorškim Rendžersima, a posle 60 minuta igre, na semaforu je pisalo 4:0.

Čvrsta odbrana Bruinsa, sa veteranom Halakom među stativama, ponovo je potvrdila kvalitet, a Slovak je upisao drugi šat-aut u sezoni.

Zanimljivo je da su hokejaši Bostona šesti meč zaredom primili manje od jednog gola (ne računajući ishod posle penala), ali su i u toj ostvarili „samo” tri pobede.

Golove u pobedi nad Rendžersima postigli su Pastrnak, Beržeron (sa igračem manje), Krejči i Debrusk.