NHL: Drama u kanadskom derbiju, Mejpl Lifsi slavili u OT

Hokej 14. jan. 20218:42 > 9:461 komentar
Toronto Maple Leafs
Claus Andersen/Getty Images

U noći između srede i četvrtka igrala su se još četiri meča NHL šampionata, a do pobeda su na otvaranju sezone došle ekipe Toronto Mejpl Lifsa, Tampa Bej Lajtninga, Vankuver Kenaksa i Sent Luis Bluza.

Mejpl Lifsi su u kanadskom derbiju kao domaćini bili bolji od Monteal Kanedijensa rezultatom 5:4 posle produžetka, a posle tri trećine bilo je 4:4.

Poveli su gosti preko Suzukija, koji je pogodio iz „pauer pleja“ u 13. minutu, ali je Nilander ubrzo izjednačio. Do kraja prvog perioda vodio je Monteal ponovo, a strelac je bio Anderson. Kada je u drugoj trećini Tejtar pogodio za prednost „Kanađana“ od 3:1 delovalo je da će gosti slaviti, ali zatim je na scenu opet stupio Šveđanin Nilander – smanjio je zaostatak u 18. minutu druge trećine, a ubrzo je i Tavares doneo izjednačenje.

Imali su još jedno vođstvo hokejaši Montreala jer je na startu poslednje deonice Anderson opet bio strelac, ali je Vesej doneo produžetak domaćima, u kojem je Rajli na asistenciju Tavaresa i Metjuza postigao odlučujući pogodak.

Tampa Bej Lajtning je sa čak 5:1 deklasirao Čikago Blekhokse na Floridi, a posle prvih 20 minuta već je bilo 3:0 za domaće i duel je bio rešen. Stelci su bili Palat, Džozef, Čireli, Stamkos i Point za pobednika, dok je počasni gol za tim iz Ilinoja delo Storma.

Drugi kanadski okršaj doneo je pobedu Vankuver Kenaksa u Edmontonu protiv Ojlersa 3:1, dok je Sent Luis Bluz u Koloradu rezultatom 4:1 lako slavio protiv Avalenča.

Sezona je otovrena ranije u noći između srede i četvrtka a Filadelfija Flajersi su u derbiju bili bolji od Pitsburg Pengvinsa rezultatom 6:3.

Najbolji hokej na svetu pratite u direktnim i ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.