NHL: Gol Kopitara za pobedu Kingsa, važna pobeda Montreala

NHL 1. maj. 20218:57
Anže Kopitar
xPeterxJoneleitx

Montreal je bio bolji od Vinipega 5:3 i tako ostvario važnu pobedu u borbi za plej-of, dok je Arizona savladala Vegas bez primljenog gola. Isto je bilo u duelu u kom je Kolorado dobio Ajkule iz San Hozea, a Los Anđeles je u derbiju Kalifornije bio bolji od Anahajma.

Meč i nije baš najbolje počeo za Montreal jer je Vinipeg vodio 2:0 golovima Pola Stastnog i Trevora Luisa. Nik Suzuki je vratio na 2:1, da bi opet Trevor Luis povećao na dva gola prednosti za Vinipeg. Ipak do kraja druge trećine su Arturi Lehkonen i Džoel Armia izjednačili, da bi u poslednjih pet minuta meča Suzuki i Tajler Tofoli doneli trijumf Kanejdijensima. Montrealu je pobeda bila bitna jer je sada na četiri boda više od Kalgarija sa kojim se bori za poslednje plej of mesto u Severnoj diviziji.

Arizona je dobila prvi tim Zapada 3:0 golovima Džona Hejdena, Majkla Bantinga i Kristijana Fišera, dok je golman Adin Hil imao 25 odbrana za Kojote.

Istim rezultatom je Kolorado savladao tim San Hozea. Filip Grubauer je odbranio 21 šut Ajkula, dok su golove davali Landeskog, Makar i Miko Rantanen koji je imao i dve asistencije.

Los Anđeles Kingsi su slavili protiv Anahajma 2:1 preokretom u samoj završnici. Posle šest minuta su Daksi vodili golom Hajdina Flurija, da bi Lias Anderson u 15. minutu treće trećine i Anže Kopitar u poslednjem minutu doneli preokret za Kingse. Slovenac je dao 12. gol u sezoni i to za trijumf Kingsa.