NHL: Kojoti nadmudrili Ajkule

NHL 17. jan. 20210:39 > 0:41
Christian Petersen/Getty Images

Hokejaši Arizona Kojotsa pobedili su San Hose Šarkse na svom ledu u okviru NHL rezultatom 5:3 i upisali prvi trijumf u sezoni.

Domaćin je do trijumfa u izuzetno efikasnom duelu u Finiksu stigao posle preokreta, a najveće zasluge pripadaju dvostrukom strelcu Filu Keselu i golmanu Antiju Ranti.

Šarksi su poveli pogotkom Donata u četvrtom, da bi Kesel u 13. krunisao igru sa igračem više i poravnao. Hejton je u 15. doneo preokret Arizoni, ali je Mejer u 16. izjednačio na 2:2.

Usledila je znatno bolja igra Kojota u nastavku. Najpre je Kesel u 26. minutu vratio vođstvo domaćima, zatim je Čičrun u 29. povisio na 4:2, a sve dileme oko pobednika rešio je Keler golom u 43. minutu. Konačan rezultat postavio je Hertl u 60. minutu.

Arizona je lider Zapadne divizije sa tri boda. San Hose je šesti sa dva.

Sve mečeve NHL pratite uz kanale Sport Kluba.