NHL 14. jan 20229:48 0 komentara
Bafalo Sejbers, Nju Džersi Devils
Reuters/ Timothy T. Ludwig-USA TODAY Sports

U noći između četvrtka i petka odigrano je 10 mečeva najbolje hokejaške lige na svetu (NHL).

Bufalo Sejbersi napravili su iznenađenje pobedivši (1:4) lidera Zapadne konferencije, ekipu Nešvila. Ovim porazom Predatori su prekinuli niz od pet uzastopnih pobeda, što je stvorilo mogućnost ekipi St. Luis Bluza, da im se približi na samo jedan bod zaostatka, uz to sa utakmicom manje.

Sejbersi su od početka meča bili bolja ekipa na ledu, a zahvaljujući pogotku Jankovskog, imali su prednost već od šestog minuta.

Na startu druge deonice Sisons je postigao gol, ali je on za zahtev trenera poništen, tako da je rezultat ostao isti.

Ipak, 14 minuta kasnije hokejaš Nešvila Met Dušen pogađa za 1:1. Potom je usledila goleada Bufala. Do kraja meča viđena su još tri pogotka, Skiner je postigao dva, a Hinostroza jedan.