NHL: Tampa bolja od Karoline, kiks Toronta, Kraljevi sigurni

NHL 23. feb 20219:19 0 komentara
Tampa Bay Lightning
James Guillory-USA TODAY Sports

Aktuelni NHL šampion Tampa Bej Lajtning je slavio protiv Karoline Hjurikejnsa 4:2. Pobede su u noći između ponedeljka i utorka ostvarili i Florida, Kalgari, Los Anđeles, Minesota, Arizona, Vegas i Njujork Ajlandersi.

Karolina je protiv Tampe vodila od 14. minuta utakmice kada je Jesper Fast doneo vođstvo Uraganima. Ipak početkom druge trećine golovima Stamkosa i Hedmana Tampa je izjednačila, da bi u samoj završnici dog dela meča Fast izjednačio na 2:2. Sjajan je na golu šampiona bio Andrej Vasilevski sa čak 34 odbrane, a pobedu Tampi su doneli Ondrej Palat koji je pogodio za 3:2 i Aleks Kilorn koji je bio strelac u poslednjem minutu.

U još jednom duelu kog ste mogli da pratite na Sport Klubu Los Anđeles Kingsi su dobili Sent Luis Bluse 3:0. Kingsi su dali po gol u svakoj trećini. Gabrijel Vilardi je bio strelac u prvoj, a Dastin Braun je pogodio u finišu druge, pa u finišu treće trećine. Inače uz Brauna odlični su bili golmani obe ekipe, Džonatan Kvik sa 31 odbranom kod Kingsa, i Džordan Binington kod Blusa sa 28. Kviku je ovo 54. meč u kom je sačuvao svoju mrežu u karijieri.

Kalgari je narpavio iznenađenje večeri jer je slavio protiv vodećeg tima Severne divizije Toronta 3:0. Sem Benet je dao gol za Flejmse posle nepuna četiri minuta, da bi Metju Tkačuk povećao sredinom druge trećine na 2:0. Treći gol postigao je Šon Monahan na početku poslednjeg perioda.

Minesota je slavila protiv San Hozea 6:2 u derbiju začelja Zapada. Brent Burns je doveo Ajkule u vođstvo ali je Minesota okrenula golovima Zukarela i Kirila Kaprizova. Pogađali su zatim i Kol, Folinjo, Brodin i Rask za Minesotu, a još je Logan Kotur bio strelac za tim iz Kalifornije.

U derbiju Zapada Vegas je bio bolji od Kolorado Avalanša 3:0, a sva tri gola višena su u drugoj trećini. Aleks Tak je dao dva gola za šest minuta drugog perioda, da bi Džonatan Marčeso postigao treći gol za Golden Najtse.

Arizona je okrenula Anahajm Dakse. Vodila je ekipa iz Kalifornije 3:0 golovima Silfveberga, Džonsa i Flauvera, da bi Dvorak, Brasar i Čičran izjednačili. U trećem periodu je Kristijan Dvorak pogodio za 4:3 i pobedu Kojota.

Dalas je poražen od Floride 3:1 uz odličnu igru beka Erona Ekblada. Uz njega su strelci bili Kit Jandl i Aleksander Barkov.

Poslednjeplasirani tim Istoka Bafalo je poražen od Ajlandersa 3:2. Lazar je doneo Sejbrsima vođstvo, da bi Anders Li i Met Martin okrenuli rezultat. Sem Rajnhart je izjednačio u trećoj trećini, a Žan Gabrijel Pogo je na pet minuta do kraja doneo pobedu Ajlandersima.