NHL: Vinipegu kanadski derbi

NHL 3. feb 20217:33 0 komentara
Nikolaj Ehlers
Photo by Jeff Vinnick/Getty Images

Hokejaši Vinipeg Džetsa savladali su Kalgari Flejms na svom ledu u okviru NHL rezultatom 3:2.

Domaći su sva tri gola postigli u prvoj trećini u razmaku od sedam minuta. Luis je u sedmom doveo domaće do prednosti, uprkos igraču manje, da bi Forbort u osmom udvostručio vođstvo.

Već u sledećem napadu Flejmsi su su smanjili zaostatak preko Tkačuka, pre nego što je Elers u 14. minutu vratio +2 Džetsima.

Ispostavilo se da je to dovoljno za trijumf u kanadskom derbiju, pošto je Kalgari do kraja uspeo do još samo jednog pogotka. Ponovo je precizan bio Tkačuk u 51. minutu.

Vinipeg je treći u severnoj diviziji sa 13 bodova. Kalgari je šesti sa devet.

U ostalim mečevima, Kolumbus – Dalas 3:6, Montreal – Vankuver 5:3, Čikago – Karolina 3:4, Sent Luis – Arizona 4:3, Kolorado – Minesota 2:1, Edmonton – Otava 4:2, Los Anđeles – Anahajm 1:3.