Ovečkin i Širi rasturuli Devilse, Lučić pogodio za Kalgari

NHL 27. mar. 20219:36
Zdeno Chara, Alex Ovechkin

U noći između petka i subote Vašington Kepitalsi su dobili Nju Džerzi Devilse 4:0 u utakmici koju ste mogli da gledate i na Sport Klubu. Vinipeg je slavio protiv Kalgarija uz gol Milana Lučića, dok su pobede ostvarili i Arizona odnosno Anahajm.

Vašington je lako rešio meč protiv Nju Džerzija, a da bi to uradili najpre su imali sjajnog Ilju Samsonova na golu koji je imao 24 odbrane i zadržao je protivnike na nuli. U prvoj trećini Vašington je vodio 2:0 zahvaljujući golovima Aleksa Ovečkina i Niklasa Bakstroma, da bi u poslednjoj Ovečkin dao još jedan gol pred sam kraj meča, a pre toga je Konor Širi bio strelac trećeg gola za tim iz prestonice.

Najuzbudljiviji duel je bio meč iz Severne divizije u kojoj je Vinipeg dobio Kalgari Flejmse 3:2. Džetsi su vodili 2:0 posle prve dve trećine jer su golove dali Viler i Kajl Konor, da bi Milan Lučić početkom trećeg perioda smanjio na 2:1. Kanađaninu srpskog porekla to je sedmi gol u sezoni i prvi posle 25 dana. Ipak do kraja su Džetsi rešili meč preko Pola Stasnog, a Metju Tkačuk je pred sam kraj uneo neizvesnost ali Flejmsi u poslednja dva minuta nisu došli do izjednačenja.

Anahajm je mrežu Sent Luisa otvorio tek u drugoj trećini kada je Sem Stil pogodio za 1:0, da bi Maks Džons uvećao prednost. Rajan O Rajli je smanjio polovinom trećeg perioda da bi u poslednje 63 sekunde Daksi došli do još dva gola preko Dereka Grenta i Rikarda Rakela.

Arizona je bila bolja do San Hozea 5:2. Kristijan Dvorak je doneo prednost Kojotima, izjednačio je Tomas Hertl, da bi Nik Šmalc krajem druge trećine opet doneo višak Arizoni 2:1. Dvorak, Hant i Kesel su do isteka 50. minuta utakmice rešili rezultatsku neizvesnost jer je bilo 5:1 za Arizonu, a zatim je NHL veteran i legenda Šarksa Patrik Marlo dao gol za 5:2.

To je njegov drugi gol u sezoni, a radi se o nekadašnjem kanadskom reprezentativcu i čoveku koji u petoj deceniji i dalje igra u najjačoj hokejaškoj ligi na svetu.