Ovečkin sa dva gola matirao Rendžerse

NHL 20. mar. 202110:31
Alex Ovechkin
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Vašington Kepitalsi su dobili Njujork Rendžerse u meču Nacionalne hokejaške lige u noći između petka i subote. Rezultat je bio 2:1.

Najzaslužniji za trijumf Kepitalsa je bio Aleks Ovečkin koji je dao dva gola na ovom meču i to u poslednjoj trećini. Rendžersi su vodili od 17. minuta kada je Artemi Panarin dao gol na astistenciju Rajana Stroma i Adama Foksa. U drugoj trećini nije bilo golova da bi Ovečkin u 14. i 17. minutu pogodio dva puta za trijumf svoje ekipe. U Vašingtonu je odličan bio i golman Vitek Vaneček koji je imao 32 odbrane.

Vegas je bio bolji od Los Anđeles Kingsa 4:2. Pasioreti je dao dva gola na početku meča da bi za Kingse smanjio Aleks Iafalo, a izjednačio je Trevor Mur u drugom periodu. Ipak krajem druge trećine Vilijam Karlson je doveo opet Vitezove u vođstvo, da bi Wilijam Kerijer postavio konačnih 4:2 polovinom poslednjeg perioda.

Sent Luis je na penale dobio ekipu San Hozea 2:1. Rajan Donato je u drugoj trećini doneo prednost Ajkulama da bi početkom treće trećine Tajler Bozak izjednačio. U penalima su po gol dali Brejden Šen i Logan Kotur, da bi Vladimir Tarasenko postigao ključan gol za 2:1. Džordan Binington je odbranio šut Kevina Labenka u trećoj seriji za pobedu.

Kalgari je bio bolji od Toronta 4:3. U prvoj trećini je bilo već 3:2 za Flejmse. Golove za Kalgari su davali Tkačuk, Rajan i Tanev, a za Toronto Speca i Kerfut. Mičel Marner je doneo prednost Mejpl Lifsima početkom drugog perioda da bi Mark Đordano postavio konačnih 4:3 u 33. minutu meča. U trećoj trećini nije bilo golova.

Vankuver je ekipu Montrelala dobio u produžetku 3:2. Kori Peri je doneo vođstvo Kanejdijensima, da bi Adam Godet i Nils Hogladner okrenuli u drugom periodu. Montreal je produžetak izborio u 60. minutu meča kada je pogodio Nik Suzuki i to sa igračem više. Na kraju je Džej Ti Miler bio strelac u igri tri na tri i tako je Vankuver slavio.