Ovečkin stigao Espozita – 717. gol legendarnog Rusa u NHL

NHL 16. mar. 20219:59
Aleks Ovečkin
Getty Images/Bruce Bennett

Još osam mečeva NHL šampionata, odigrano je u noći između ponedeljka i utorka.

Veče za istoriju priredio je legendarni Aleks Ovečkin, koji je u pobedi Vašingtona nad Bafalom, rezultatom 6:0, postigao poslednji gol na meču, a njegov 717. u karijeri, čime se izjednačio sa Filom Espozitom na šestom mestu večne rang-liste.

Ispred Ovečkina su sada Vejn Grecki (894), Gordi Houv (801), Jaromir Jagr (766), Bret Hal (741) i Marsel Dion (731).

Inače, pored Ovečkina, strelci za Kepitalse bili su još Jevgenij Kuznjecov u 19, Niklas Bekstrom u 23, Ričard Penik u 26, Danijel Sprong u 36. i Garnet Hatavej u 47. minutu.

Prvi šat-aut u sezoni upisao je Vitek Vaneček.

Pobedom nad Čikagom, rezultatom 6:3, Florida je ponovo najuspešniji tim Lige i novi vodeći u Centralnoj diviziji sa 42 osvojena boda.

Panteri su do 19. ovosezonskog trijumfa stigli posle velikog preokreta i vođstva rivala od 3:1, a posebno nakon sjajne igre u trećoj trećini, u kojoj su postigli tri gola.

Strelci za Floridu bili su Oven Tipet u 19, Aron Ekblad u 35, Gustav Forsling u 37, Aleksandar Barkov u 54, Karter Verhage u 59. i Aleksander Venberg u 60. minutu. Golove za Čikago postigli su Patrik Kejn u 11, Filip Kurašev u 31. i Brendon Hagel u 34. minutu.

Bila je ovo treća pobeda Floride u četvrtom okršaju sa Čikagom, u kojoj je dobar utisak ostavio i golman Sergej Bobrovski, koji je imao 26 odbrana.

Pitsburg je savladao Boston rezultatom 4:1, a Jevgenij Malkin je postigao gol i dodao asistenciju, što je bio njegov 1,100. poen u karijeri, u „regularnom” delu sezone.

Trijumf Pingvina začinili su golovima Ivan Rodriges u 17, Sidni Krosbi u 19. i Džejk Gincel u 60. minutu. Malkin je pogodio u 32. minutu, u situaciji sa igračem više. Jedini gol za Bruinse, i to vodeći na meču, postigao je Met Grizlik u 7. minutu.

Pitsburg je ostvario i šesti uzastopni trijumf, a 12. kod kuće, a stigli su i do prve pobede nad Bostonom u njihovom trećem odmeravanju snaga ove sezone.

Mark Stoun je i šesti put ove sezone postigao pobedonosni gol u dresu lidera Zapadne divizije, Vegas Golden Najtsa, koji su savladali San Hoze rezultatom 2:1.

Poveo je domaćin u „Ti-mobajl Areni” golom Maksa Paćoretija u 9. minutu, na 2:0 povisio je Stoun u 42. minutu, a konačnih 2:1 delo je Švajcarca Tima Mejera u 55. minutu.

Kalgari se budi sa novim trenerom Darilom Saterom. Flejmsi su stigli do treće uzastopne pobede, a druge u pet mečeva protiv ljutog rivala Edmontona.

Ekipa našeg Milana Lučića trijumfovala je rezultatom 4:3, zahvaljujući pobedonosnom golu Noe Hanifina u 47. minutu.

Golove za Flejmse dali su još Dilon Dube u 26, Elijas Lindholm u 29. i Endrju Mengijapani u 34. minutu, kojem je asistirao baš Milan Lučić.

Pogotke za Ojlerse postigli su Adam Larson u 30, Džoš Arčibald u 38. i Leon Drajzatl u 46. minutu.

Montreal je dobio derbi Divizije protiv Vinipega, rezultatom 4:2 i ostao na četvrtoj poziciji, koja vodi u plej-of.

Meč u „Bel MTS Plejsu” protekao je u konstantnom vođstvu Kenedijensa, koji su pored četiri gola (Kotkanijemi u 5, Anderson u 26. i Tofoli u 40. i 60. minutu) promašili i kazneni udarac u drugoj trećini (Galaher).

Sa druge strane, dva gola za Džetse postigao je Kajl Konor, u 29. i 46. minutu.

Dva meča završena su posle produžetka. Vankuver je golom Džej Ti Milera u 62. minutu, savladao Otavu rezultatom 3:2.

Vodili su Kanaksi 2:0 u „Kenedijen Tajr Centru”, zahvaljujući golovima Džejsa Havriluka u 11. i Tanera Pirsona u 19. minutu, ali je domaćin stigao do izjednačenja preko Džoša Norisa u 24. i Kolina Vajta u 58. minutu.

Vankuver se ovom pobedom vratio u borbu za plej-of, jer je sada na šestoj poziciji sa samo dva boda manje od četvrtoplasiranog Montreala, dok je Odavno otpisana u borbi za doigravanje i posle 32 meča ima samo 22 boda.

Jakub Voraček je golom u 4. minutu produžetka, doneo pobedu Filadelfiji u legendarnom „Medisonu” protiv domaćih Rendžersa – 5:4.

Vodili su Flajersi 2:0, golovima Van Rimsdajka u 4. i Provorova u 6. minutu, ali je Njujork uzvratio u drugoj trećini sa tri vezana gola (Panarin u 29, Blekvel u 31. i Gotije u 36. minutu), da bi Farabi ipak doneo izjednačenje na kraju drugog perioda.

U poslednjoj trećini, Runi je doneo novo vođstvo Rendžersima (43. minut), ali je Žiru odveo meč u produžetke, golom u 46. minutu.