Palmijeri obradovao Ajlanderse, minimalac Minesote

NHL 16. maj 202122:24 > 17. maj 2021 0:28 0 komentara
Bruce Bennett/Getty Images

Golom Kajla Palmijerija u 17. minutu prvog produžetka, Njujork Ajlandersi su savladali na gostujućem terenu Pitsbrug Pingvinsi u prvom meču plej of serije.

U Pensilvaniji je viđen odličan meč sa nekoliko preokreta. Sjajni Palmijeri je doveo tim iz „Velike jabuke“ u vođstvo, ali su Pingvini okrenuli skor u svoju korist golovima Gadroa i Sidnija Krozbija.

Stvari su se maksimalno zakuvale u trećoj deonici. Paže je izjednačio, a Nelson doveo Njujork u vođstvo. Meč je u produžetak uveo Kapanen na tri i po minuta pre kraja. U dodatnom vremenu Ajlandersi su uspeli da postignu još jedan gol i stignu do brejka.

Naredni meč istih timova na programu je u noći između srede i četvrtka u 1.30 časova.

Minesota Vajld pobedila je Vegas Golden Najtse posle produžetka sa 1:0 i stekla uvodnu prednost u plej-of seriji. Čovek odluke u Nevadi bio je Džoel Erikson, koji je postigao gol u četvrtom minutu dodatnog perioda.

Druga utakmica na programu je u sredu od četiri časa po našem vremenu.

Sve mečeve završnice najbolje hokejaške lige na svetu, možete da pratite na kanalim Sport kluba.