Pantersi u produžetku bolji od Starsa, slavili Kapitalsi

NHL 29. mar. 20211:03
Patrick Smith/Getty Images

Detroit Red vingsi, Vašington Kapitalsi, Kalgari Flejmsi, Arizona Kojotsi i Florida Pantersi upisali su u nedelju pobede u NHL.

Florida Pantersi su slavili protiv Dalas Starsa nakon produžetka rezultatom 4:3.

Posle samo 24 sekunde igre Pantersi su poveli golom Veragija, ali su odgovor dali Garinov i Klinberg. Varegi je drugim golom na meču dva minuta pre kraja prve trećine izjednačio na 1:1.

Postigao je pred kraj druge deonice Varegi i treći gol, ali je pogotkom Lesperanse Dalas došao do izjednačenja i ispostavilo se već u trećem minutu treće trećine izborio produžetak koji je nakon četiri minuta i 50 sekundi igre okončao Ekbald golom za pobedu Pantersa.

Vašington Kapitalsi su savladali Njujork Rendžerse rezultatom 5:4.

Nije bilo golova u prvoj trećini, ali su zato Vilson sa dva i Ovečkin sa jednim golom doneli Kapitalsima tri gola prednosti pred odlučujućih 20 minuta.

U šestom minutu treće deonice bilo je 4:0, gol je postigao Kuznjecov, a nakon toga su usledila dva brza gola Blekvela koji je prepolovio prednost domaćina. Oši je zatresao mrežu za 5:2, da bi golove pakovali i Lafreiner i Kreider, ali Rendžersi nisu uspeli da izbore bar produžetak.

Detroit Red vingsi su bili bolji od Kolumbus Blu džekitsa 4:1, Kalgari Flejmsi su nadigrali Vinipeg Džetse 4:2, a Arizona Kojotsi su rezultatom 4:0 savladali San Hoze Šarkse.

U derbiju Centralne divizije Nešvil Predatorsi su bili bolji od Čikago Blekhoksa 3:2. Vodio je Nešvil 2:0 golovima Arvidsona i Jarnkroka posle prve trećine, da bi se Čikago probudio tek u trećoj. Za dva minuta je Debrinket izjednačio, a Josi je postigao pobedonosni gol za Predatore na šest i po minuta do kraja meča.