Pet golova, kazne, tuča i pobeda Kolambusa

NHL 18. jan. 202122:09 > 22:12
NHL Detroit - Columbus
Reuters, Tim Fuller

Hokejaši Kolambus Blu Džekitsa savladali su kao gosti Detroit rezultatom 3:2 i ostvarili prvu pobedu u novoj sezoni NHL šampionata.

Meč ljutih rivala iz Centralne divizije, u „Litl Cesars Areni”, doneo je pet golova, puno preokreta, sjajnih duela, a u završnici i žestoku tuču, posle koje su isključena četvorica igrača.

Domaćin je poveo u 8. minutu, u jeku napada kad je iskusni Bobi Rajan sjajno šutirao posle „bulija”, kojeg je dobio mladi Majkl Rasmusen.

Povezane vesti

Samo tri minuta kasnije Kolambus nije iskoristio kazneni udarac, jer se bek Set Džons, na kome je i načinjen prekršaj, nije dobro snašao pred golom Nemca Grajsa.

U završnici druge trećine stiglo je izjednačenje. Prvi ozbiljan napad Kolambusa iskoristio je Danac Oliver Bjorkstrand.

A na početku poslednjeg perioda gosti su zagospodarili situacijom, pa su u razmaku od 76 sekundi dva puta matirali domaćeg golmana.

Prvo je Francuz Aleks Teksije izveo sjajnu solo akciju i uz pomoć gostujućeg beka Patrika Nemeta, doneo vođstvo Blu Džekitsima, a onda je i mladi Pjer-Lik Duboa zatresao mrežu domaćih posle ubojite kontre.

U završnici Detroit je pojačao ritam, a 57 sekundi pre kraja meča stvorila se velika gužva pred golom Finca Korpisala, posle koje je i pak ušao u gol (strelac ponovo Rajan), a negde u istom trenutku započela je i opšta tuča na ledu.

Četvorica igrača dobili su kaznu igre, a u poslednjem napadu, sa igračem više na ledu, domaćin ipak nije stigao do izjednačenja.