Pingvini se raspucali protiv Rendžersa

Charles LeClaire-USA TODAY Sports

Pitsburg je vezao drugu pobedu u NHL karavanu. Pingvini su na domaćem ledu savladali Njujork Renžderse 5:1.

Gosti su poveli preko Zibanejada već u drugom minutu. Time su samo razljutili Pitsburg. Za samo minut od 16:13 do 17:14 minuta prve deonice pogodili su Marino, Kapanen i Krozbi za veliki preokret. Tačku na pobedu su u poslednjih 20 minuta stavili Malkin i Aston-Ris.

Vašington je slavio u Filadelfiji, iako su posle prve deonice gubili 1:0. Gol za Flajerse delo je Farabija. Ruski duo Ovečkin i Orlov u drugih 20 minuta donose preokret Vašingtonu, a Jensen postavlja konačnih 3:1.

Dalas je uspeo da nadokandi tri gola minusa u meču protiv Nešvila, ali su na kraju izgubili posle penala 4:3. Precizni u penal seriji za goste iz Tenesija bili su Forsberg i Hosi. Golom veterana Kajla Palmera, Nju Džersi je iznenadio Boston i slavio 1:0. Karolina je rezultatom 4:2 dobila Floridu.