Pingvini u dobroj seriji

NHL 30. mar 20219:31 0 komentara
Charles LeClaire-USA TODAY Sports

Pitsburg Pingvinsi beleže najbolje rezultate od početka NHL sezone. Savladali su Njujork Ajlanderse 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) za četvrtu pobedu u nizu.

Tim iz Pensilvanije ponovo je našao ključ za Njujorčane u kratkom intervalu. Nisu bili ubedljivi kao u trijumfu od 6:3 pred dva dana, ali su bili dovoljno dobri da upiše vredne bodove. Sve dileme Pingvini su rešili u prvih 20 minuta.

povezane vesti

Već u petom minutu došli su do vođstva preko napadača Entonija Anđela na asistenciju Marina i Matesona. Pred sam kraj prve deonice pogodio je i Mekken na dodavanje istog tandema. Sve što su gosti uspeli da urade je da postignu jedan gol. Precizan je bio Martin sredinom druge trećine, čime je samo ublažio poraz.

Pitsburg se ovom pobedom izjednačio sa Ajlendersima na drugom mestu Istočne divizije za 48 bodova. Vode za sada Vašington Kepitalsi sa 50 bodova.

U istoj divziji Filadelfija je posle velikog preokreta i produžetka na gostovanju savladala ove godine jako loše Bafalo Sejbrese 4:3 (0:1, 0:2, 3:0, 1:0). Imali su domaći vođstvo od 3:0 preko Jokiharjua, Ekina i Montoura, ali su se u poslednjoj deonici razigrali Flajersi. Precizni su bili Hejs, Žiru i Kutrije, a odlučujući gol u produžetku delo je Rusa Provorova.

Raspoloženi su bili i igrači Kolorado Avelanša. Lavine su u Denveru zatrpale AnaDuckshajm Dakse 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Rantane je načeo goste, ali je do kraja prve trećine skor izjednačio Hejnen. Ubedljivije vođstvo Koloradu donose Jost i Landeskog u drugoj trećini. Teri dovodi goste na minus jedan, ali Kompeher i Nikuškin vode Avelanše do ubedljivog trijumfa.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Toronto – Edmonton 2:3 (2:1, 0:0, 0:1, 0:1), Kalgari – Vinipeg 1:5 (1:2, 0:2,0:1), Vegas – Los Anđeles 4:1 (0:1, 3:0, 1:0), San Hoze – Minesota 4:3 (1:2, 1:1, 1:1, 0:0, 3:2).