Point prekinuo loš niz šampiona

NHL 2. apr. 20219:32 > 9:39
Getty Images/Bruce Bennett

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su Kolumbus Blu Džeketse na svom ledu u okvriru NHL rezultatom 3:2 i prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Najzaslužniji za slavlje aktuelnog šampiona bio je Brejden Point, dvostruki strelac. Kanađanin je doveo Tampu u vođstvo u 16. minutu, ali su Verenski u 30. i Robinson u 51. preokrenuli rezultat.

Kolton je u 55. poravnao na 2:2, da bi trijumf domaćima doneo Point pogotkom u 56. minutu.

Lajtning je lider Centralne divizije sa 52 boda, koliko imaju i Florida Pantersi. Kolumbus je šesti sa 36.

U ostalim mečevima, Boston – Pitsburg 1:4, Bafalo – Njujork Rendžers 2:3 posle produžetka, Florida – Detroit 3:2 posle produžetka, Njujork Ajlanders – Vašington 8:4, Otava – Montreal 1:4, Čikago Blekhoks – Karolina 3:4, Nešvil – Dalas 1:4, Vegas – Minesota 2:3 posle penala.