Predatori se gostili u domu šampiona

NHL 15. mar. 202123:54
Getty Images/Frederick Breedon

Tampa Bej Lajting brani Stenlijev trofej, ali Nešvil Predatorsi pokazali su da nemaju strah od šampiona, pošto su slavili ubedljivu pobedu na njegovom ledu 4:1.

Utakmica je počela žestoko i već u trećem minutu zbog tuče isključeni su igrač domaćih Marun i gostujućeg tima Harpur. Oba tima su do kraja prve deonice imali po jednom igrača više, ali nije bilo golova u prvom 20-minutnom periodu.

Druga trećina počela je isključenjem Sisonsa i igračem više za Tampa Bej. Ali čim su se Predatori odbranili i poravnali odnos snaga došli su do gola. Tolvanen je zatresao mrežu za 0:1. Pet minuta kasnije bilo je 0:2, a strelac je bio još jedan Skandinavac, ovog puta Šveđanin Viktor Arvidson i to u situaciji sa igračem više. Međutim, pravi udarac domaćin je doživeo dva i po minuta kasnije. Nešvil je postigao gol sa igračem manje a strelac je bio još jedan Šveđanin Jarnkrok.

Već tada je bilo jasno da će bodovi otići u Nešvil, čak i kada je na polovini poslednje trećine Stamkos smanjio na 3:1. Do kraja Nešvil je stigao do još jednog gola i to preko trećeg Šveđanina Ekholma koji je 20 sekundi pre kraja pogodio prazan gol.

Zbog ovog poraza Tampa Bej je ostao na drugom mestu centralne divizije sa 40 bodova, jednim manje od Karoline, a sa podjednakim brojem bodova kao i Florida, dok je Nešvil tek šesti sa 25 bodova, čak osam manje od Čikaga, koji drži četvrtu, poslednju poziciju koja vodi u plej-of.