Predatorsi slavili u penal seriji, Kingsi jači od Vegasa

NHL 22. mar. 20218:45
Leon Drajzajtl
Frederick Breedon/Getty Images

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su Dalas Starse na strani posle boljeg izvođenja penala 2:1 (3:3).

Tokom tri deonice i potom dodatnog perioda nije bilo pobednika, pa se on rešavao u penal seriji. Tamo su za Nešvil precizni bili Johansen u drugoj i Jarnkrok u poslednjoj seriji, dok je za Starse gol postigao samo Pavelski u trećoj seriji.

Prethodno su domaći vodili sa 2:0, golovima Gardnera u 10. i Faksa u 11. minutu, zatim je Johansen u 11. smanjio zaostatak Nešvila, da bi Delandrea u 24. vratio plus dva Dalasu. Tu, ipak, nije bio kraj – Forsberg je u 38. pogodio za 3:2, pre nego što je Tolvanen u 55. izborio produžetke.

Dalas je sedmi u centralnoj diviziji sa 28 poena, dok je Nešvil šesti sa 29.

U duelu Los Anđeles Kingsa i Vegas Golden Najtsa slavili su domaći sa 3:1 pogocima Vokera u 26, Brauna u 27. i Kartera u 58. minutu. Jedini strelac za goste bio je Nosek u 57.

Najtsi ostaju lideri zapadne divizije sa 43 boda, a Kingsi su peti sa 32.