Preokret File u Pitsburgu, Vankuver bolji od Toronta

NHL 5. mar 20219:36 0 komentara
Charles LeClaire-USA TODAY Sports

Veliki preokret napravila je Filadelfija i savladala Pitsburg 4:3 u derbiju Pensilvanije i Istočne divizije u NHL karavanu.

Domaći su neverovatno otvorili meč. Na startu prve trećine u minut i 11 sekundi postgli su tri gola. Filadelfiju je načeo Letanž, usledio je pogodak Fridman, da bi tačku na sjajnu seriju stavio Mekkan. Posle samo tri minuta i 57 sekundi na semaforu je stajalo 3:0 za Pingvine. Na žalost Pitsburga, tu su i stali.

povezane vesti

Do kraja trećine rezultatski minus je smanjio Kutrije. Kada je u sedmom minutu Kutrije postigao gol za 3:2, situacija je zakomplikovala. Filaldelfija je osetila da može do potpunog preokreta. Nastavili su da pritiskaju Pingvine. Izjednačenje je doneo Lauton na šest minuta pre kraja, da bi svojim drugim golom u 58. minutu sjajni Žiru omogućio veliko slavlje Flajersima.

Vankuver nastavlja da igra po principu toplo-hladno. Kanuksi su na domaćem terenu srušili Toronto, najbolju ekipu Severne divzije i tim sa najboljim skorom u ligi. Prednost Vakuveru već u trećem minutu doneo je Virtanen, ali je Engval pred kraj prve deonice vratio meč u egal. Međutim, odlični Virtanen sredinom drugog dela i Horvat u trećoj deonici golovima doveli su Kanukse do trijumfa. Prekinuo je Vankuver seriju Toronta od četiri vezane pobede.

Najraspoloženiji za golove bili su igrači Kalgarija. Lako su izašli na kraj sa Otavom 7:3. U prvom planu je bio mladi 23- godišnji Kanađanin Dilan Dube, koji je postigao tri gola. Riči, Monahan, Leivo i Rajan po jednom su se upisali u strelce. Precizni za gostujuću ekipu bili su Noris, Anisimov i Dzingel.

U komšijskom dvoboju, Njujork Rendžersi nisu imali milosti prema Nju Džersiju. Iako su gubili posle prve deonice 1:0, na kraju su slavili 6:1. Hjuz je doveo Devilse u vođstvo. Međutim, onda se razgoropadio Kris Krejder, koji je sa tri vezana gola odeveo Rendžerse do velike prednosti. Trijumf su pogodcima potrvdili Bučnevič, Smit i Lafrenije.

Aktuelni šampioni Tampa Bej Lajtning posle produžetka pobedili su u Čikagu. Gol odluke delo je Kilorna u poslednjem minutu nadoknade. Domaći su golovima Karpentera i De Brinkata imali prednost posle dve deonice, ali su meč u produžetak uveli Kireli i Stamkos.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Karolina – Detroit 5:2 (1:1, 1:1, 3:0), Montreal – Vinipeg 3:4 (0:2, 2:0, 1:1, 0:1), Njujork Ajlendersi – Bafalo 5:2 (2:0, 1:1, 2:1), Nešvil – Florida 4:5 (0:2, 2:2, 2:1), Dalas – Kolumbus 2:3 (0:0, 0:1, 2:2).