Preokreti Bruinsa i Flajersa, Vegasu derbi u Denveru

NHL 27. mar. 202123:18 > 23:20
Maddie Meyer/Getty Images

Odigrana su dva meča divizije Istok NHL šampionata. Pobede su zabeležili domaćini Boston Bruinsi i Filadelfija Flajersi i to posle preokreta.

Iako poslednjeplasirani u diviziji Bafalo Sejbersi došli su osokoljeni u Boston, gde tradicionalno igraju oštre utakmice, koje se često završavaju na jedan gol. Već posle dva minuta poveli su golom Rajnharta u situaciji sa igračem više. To je bilo jedini gol u prvoj trećini, a na sledeći se čekalo do 32. minuta. Tada je Grelčik posle odlične akcije Pastrnaka i Beržerona zatresao mrežu za 1:1. Ipak, samo dva i po minuta kasnije Okposo je vratio vođstvu Bafalu.

Bafalo je vodio i posle druge trećine, ali Bruinsi ponovo dolaze do izjednačenja. U 46. minutu Riči postiže gol za 2:2. Vodila se od tada velika borba, ko će doći do trećeg gola i to je uspelo domaćinu koji je četiri minuta pre kraja upotpunio preokret. Smit je bio strelac a Riči je posle gola upisao asistenciju.

Na kraju pobeda Bostona koji je zadržao četvrtu poziciju, poslednju koja vodi u plej-of sa 39 bodova, dok je Bafalo poslednji osmi sa 16 bodova. Bruinsima je na ruku išao rezultat iz Filadelfije, gde su gostovali Njujork Rendžersi koji su imali tri boda manje od Bostona. Poveli su Rendžeri preko Mike Zibanedžada u 11. minutu posle situacije sa igračem više. To vođstvo su Njujorčani držali do isteka 33. minuta kada je, takođe u situaciji sa igračem više, Patrik doneo izjednačenje. Odluka je pala četiri i po minuta pre kraja kada je Morin zatresao mrežu gostiju za konačnih 2:1.

Filadelfija je sada peta sa 36 bodova, tri manje od Bostona, dok su Njujork Rendžersi pali na šesto mesto sa 34.

U derbiju Zapadne divizije Vegas Golden Najtsi su u denveru savladali Kolorado posle produžetka 3:2.

U prvoj trećini viđena su tri gola – strelci za domaće bili su Donskoj u 2. i Tovs u 18. minutu, a za Vegas Martinez u minut ranije.

Karje je u četvrtom minutu drugog perioda, ispostaviće se, postavio konačnih 2:2 u regularnom delu meča. Pačireti je u drugom minutu produžetka doneo pobedu timu iz Nevade i prvo mesto u Zapadnoj diviziji sa 47 bodova. Kolorado ima jedan manje.

Detroit je na svom ledu bio bolji od Kolambusa 3:1.