Prvak servirao „metlu“: Lajtning prvi finalista konferencija

NHL 24. maj 20227:57 > 8:20 0 komentara
Erik Černak
xDirkxShaddx via Guliver

U noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu igrale su se dve utakmice druge runde NHL plej-ofa, a poznat je i prvi učesnik finala neke od konferencija. U pitanju je sastav Tampa Bej Lajtninga – dvostruki uzastopni šampioni porazili su Florida Panterse sa 2:0 i rezultatom 4-0 eliminisali rivala. Na zapadu je Kolorado Avalenč sa 6:3 kao gost savladao Sent Luis, pa je najbolji tim regularnog del sezone na korak od prolaska u drugu rundu – vode sa 3-1 u pobedama.

NHL plej-of pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Lajtning u finalu Istoka čeka bolji tim iz serije u kojoj igraju Karolina Harikejns i Njujork Rendžers, a Kejnsi trenutno vode sa 2-1 u tom okršaju.

NHL plej-of:

Bila je to šesta pobeda zaredom za Tampa Bej, koji podiže nivo forme, kako doigravanje odmiče. U drugoj trećini ekipa domaćina je postigla dva gola u svojoj „Amali areni“, ali su oba poništena posle „čelendža“ trenera Floride.

Ipak Lajtning dolazi do pogodaka u poslednjem periodu – Patrik Marun je u sedmom minutu doneo prednost Tampa Beju, a u polsednjem minutu serije konačnih 2:0 postavio je na praznu mrežu Čeh Aleksandr Palat.

Golman Andrej Vasilevski ponovo je briljirao, ostao je nesavladan, a ovo je bila deseta uzastopna plej-of serija u kojoj je do pobede došla ekipa trenera Džona Kupera. Tampa Bej se bori da postane prva ekipa koja je osvojila tri Stenli kupa zaredom još od Njujork Ajlendersa, kojima je to polazilo za rukom u periodu od 1980. do 1983. godine.

Kolorado Avalenč je sa 6:3 pobedio Sent Luis u gostima, iako je domaćin u „Enterprajz centru“ vodio pogotkom Dejvida Perona u šestom minutu prve deonice.

Međutim, tada nastupa fantastična ekipa „Lavine“ predvođena Nazemom Kadrijem, koji je postigao tri gola. Strelci za tim iz Denvera bili su još Džonson, Tevs i Rantanen, dok su ostala dva gola za Bluz postigli ponovo Peron, kao i Bučnevič.

Kolorado, osvajač Predsednikovog trofeja za ovu sezonu, naredni meč sa Sent Luisom igra u noći između srede i četvrtka i tada će imati prvu „meč-loptu“.