Šampion pao na penale, Boston furiozan protiv Kepitalsa

NHL 6. mar. 20218:42
Andrej Vasilevskij
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Čikago Blekhoksa pobedili su šampiona NHL Tampu Bej Lajtning na svom ledu posle penala rezultatom 4:3.

Čikago je uspeo da nadoknadi zaostatak od 2:0 i zatim izbori produžetke, gde nisu viđeni golovi, pa se pobednik rešavao u penal seriji. Tamo su gosti iskoristili jedan pokušaj, preko Kuraševa, i došli do slavlja, pošto je Tampa sva tri puta bila neprecizna.

Lajtning je prethodno pogocima Sirelija u trećem i Kilorna u 11. minutu stekao 2:0. Blekhoksi su golovima Debrinkata u 13. i 28. poravnali rezultat, da bi Mekdonah u 44. vratio prednost braniocu titule.

Na novo izjednačenje i gol za produžetke čekalo se svega tri minuta, kada je Kubalik bio precizan za 3:3.

Tampa ostaje lider Centralne divizije sa 34 boda. Čikago je četvrti sa 31.

Boston Bruinsi su bili ubedljivi kod kuće nad Vašington Kepitalsima, šampionima iz 2018. godine, i slavili rezultatom 5:1.

Maršan u 15. i 35, Frederik u 27, Bergeron u 30. i Riči u 42. pogađali su gol ekipe iz glavnog grada, za koju je jedini strelac bio Vrana u 54. minutu.

Boston je treći u Istočnoj diviziji sa 29 bodova, Vašington četvrti sa 30.

U ostalim mečevima: Arizona – Minesotra 1:5, Kolorado – Anahajm 3:2 posle produžetka, Los Anđeles – Sent Luis 2:3 posle produžetka, San Hose – Vegas 4:5 posle produžetka.