Šampion posle preokreta do slavlja u Njujorku

NHL 27. mar 202222:57 0 komentara
Mike Carlson/Getty Images

Hokejaši Tampa Bej Lajtinga došli su do nove pobede u NHL šampionatu, pošto su u gostima savladali Njujork Ajlanderse 4:1.

Imao je šampion loš period, kada je doživeo tri vezana poraza. Ali meč u Velikoj jabuci pokazao je da je kriza prošlost. Druga uzastopna pobeda i to u gostima pokazuje da se Lajting polako, ali sigurno, šteluje u plej-of mod, za koji su dokazani majstori.

Žestoko je bilo od samog početka. Posle dva i po minuta podeljena su na ravne časti dva isključenja zbirno od po sedam minuta. Potom su usledila još dva, po jedno na obe strane. Ali viđen je i gol u prvom periodu. Na samo minut i 46 sekundi do kraja prve deonice Nelson je postigao vodeći gol za Ajlanderse.

Na pauzu su Njujorčani otišli sa prednošću. Ali već na startu druge trećine, posle samo 70 sekundi, gosti su izjednačili. Hedman je bio strelac. Na isteku 10. minuta druge deonice došlo je do preokreta. Kilorn je zatresao mrežu za 2:1.

To je bio rezultat posle 40 minuta, a u poslednjih 20 minuta Lajting je završio posao. Prvo je u 50. minutu Kolton povisio na 3:1, da bi tri minuta pre kraja Sergačjov postavio konačan rezultat 4:1.