Senatori iznenadili Karolinu, Kepsi izgubili u finišu

NHL 9. feb 20228:29 > 8:32
Justin Tang/The Canadian Press via AP

Lideri Metropolitan divizije Karolina Hurikejnsi poraženi su od Otava Senatorsa 4:3, dok je Vašington u istoj diviziji izgubio od Kolumbusa 5:4. U noći između utorka i srede pobedili su još Vankuver, Vegas, Vinipeg i Nju Džerzi.

Jedna od ekipa sa začelja Atlantik divizije je iznenadila Karolinu kod kuće. Već posle osam i po minuta hokeja bilo je 2:0 kada su golove dali Brejdi Tkačuk i Aleks Formenton. Tkačuk je dao još jedan gol u drugoj trećini prekinuvši tako svoj niz od 15 utakmica bez pogotka. Kris Tirni je povećao na 4:0 i bilo je jasno da se Kejnsi neće tako lako vratiti u meč.

Probali su, Svečnikov je odmah na početku treće trećine smanjio na 4:1, Brendan Smit je dao gol za 4:2, ali ispostavilo se da nije bilo dovoljno vremena. Vensan Troček je tek u pretposlednjem minutu postavio konačan rezultat. Golman Otave je inače uz primljena tri gola imao čak 42 odbrane tako da je zaustavio „uragane“ i obezbedio trijumf svom timu.

Kolumbus je u poslednjem minutu dobio Kepitalse u najuzbudljivijem meču večeri. Vodio je Vašington posle golova Hetveja i Dauda 2:0, da bi izjednačili Lejn i Bokvist. Jevgenij Kuznjecov je vratio prednost Kepsima, a Lejn je opet izjednačio. Sa 3:3 se ušlo u poslednju deonicu u kojoj Trej Fiks Volanski daje svoj prvi gol u sezoni za vođstvo Blu Džekitsa. Pred kraj je Tom Vilson izjednačio i činilo se da će se igrati produžetak. Ipak 45 sekundi pre kraja Bun Džener je svojim 19. golom u sezoni postavio konačnih 5:4 za Kolumbus.

Boston je izgubio od Pitsburga 4:2 iako je vodio 2:0 posle prve trećine golovima PAstrnaka. Heinen je sa dva gola u drugom periodu izjednačio, a zatim je Sidni Krozbi dao svoj 499. karijerni gol u ligaškom delu sezone. Konačnih 4:2 u duelu velikih rivala postavio je Brajan Rast.

Devilsi su dobili Kanejdijanse 7:1 uz dva gola Majkla Meklioda, Doson Merser je dao jedan gol i imao je i asistenciju, dok je dva puta asistirao za golove Rajan Grejvs. Vinipeg je bio bolji od Minesote 2:0 uz golove Šifelea i Nejta Šmita i 27 odbrana Konora Helebjuka. Šataut je imao i Vegas i golman Loren Brosoa koji je imao 28 odbrana protiv Edmontona. Golove su dali Hauden, Karlson, Pjetranđelo i Rajli Smit. Vankuver je bio bolji od Arizone 5:1. Tačer Demko je odbranio 35 šuteva „kojota“, a Oliver Ekman Larson je bio igrač utakmice sa čak tri asistencije. Strelci su bili Garland, Horvat, Peterson, Ti Džej Miler i Brok Beser.