Senatorsi devet sekundi pre kraja slavili u Vinipegu

NHL 14. feb. 20210:43
Claus Andersen, Getty Images Sport

Subotnje veče u NHL obeležile su pobede Otava Senatorsa i Vegas Golden najtsa.

Senatorsi su slavili na gostovanju Vinipeg Džetsima rezultatom 2:1.

Nije bilo golova u prvoj trećini da bi Džetsi poveli u šestom minutu drugog dela golom Šifelea. Minut i po bio je potreban gostima da odgovore golom Dadonova za izjednačenje.

Gol odluke postigao je devet sekundi pre kraja meča Tkačuk i tako doneo svom timu pobedu.

Do pobede u gostima stigli su i Golden najtsi koji su rezultatom 3:1 savladali San Hoze Šarkse.

Gosti iz Vegasa su poveli u pauer plej sitiaciji golom Marčesulta u 14. minutu prvog dela izuzetno grubog meča koji je obilovao isključenjima na obe strane.

Na 2:0 je u desetom minutu druge trećine, takođe u situaciji sa igračem više, povisio Stoun, ali je Hartl uspeo da vrati nadu domaćima i u finišu druge deonice smanji na 2:1.

Pitanje pobednika rešeno je iz još jednog paurepleja golom Stivensona u sedmom minutu treće trećine.

Najbolji hokej na svetu gledajte na Sport Klubu.