Kolorado overio prvo mesto na Zapadu, Ovečkin do 777. gola

NHL 17. apr 202210:45 > 11:27 1 komentar
Aleks Ovečkin
AP Photo/Derik Hamilton via Guliver

Hokejaši Sent Luis Bluza pobedom nad Minesotom posle produžetka 6:5 obezbedili su učešće u plej-ofu NHL šampionata.

Ono što je delovalo kao rutinska pobeda u najavi, pretvorilo se u pravu damu u Sent Luisu. Bluz je poveo u 14. minutu golom Barbaševa. Uzvratili su gosti preko Hartmana na isteku drugog minuta druge trećine. A onda furioznih 10 minuta Bluza. Tarasenko, Peron i Sad doneli su ogromnu prednost 4:1, sa kojom se ušlo u treći period.

Međutim, ponovo furiozan start deonice od strane gostiju. Prvo na početku četvrtog minuta drugim golom Hartman smanjuje na 4:2, da bi Godro samo minut i po kasnije primakao Vajld na 4:3. Bučnevič je na 10 minuta pre kraja ponovo odveo domaći tim na dva razlike. Ali to nije bilo dovoljno.

Za samo minut Minesota je došla do poravnanja. Prvo Folinjo tačno na isteku 14. minuta, a onda i Kiril Kaprizov 58 sekundi kasnije. Odluka o pobedniku morala je da padne u produžetku, a Bluz je ipak bio prisebniji. Tačnije Šen koji je posle 58 sekundi produžetka zatresao mrežu i osigurao Sent Luisu ukupno 45. učešće u plej-ofu.

Tom poduhvatu je pomogao i poraz Vegasa u gostima od Edmontona 4:0.

Kolorado je na svom ledu savladao Karolinu 7:4 i obezbedio prvo mesto u Zapadnoj konferenciji pred doigravanje, dok je Aleksandar Ovečkin u trijumfu Vašingtona na gostovanju Montrealu 8:4 napravio još jedan korak na večnosti.

Tridesetšestogodišnji Rus je bio strelac četvrtog pogotka, odnosno 777. u karijeri i sada ima 24 pogotka manje od drugog najboljeg golgetera u istoriji NHL Gordija Houa. Lider je Vejn Grecki sa 894 gola.

Ostali rezultati

Bafalo – Filadelfija 4:3, Otava – Toronto 4:5 (produžetak), Tampa Bej – Vinipeg 7:4, Dalas – San Hose 2:1, Kalgari – Arizona 9:1, Sijetl – Nju Džersi 4:3 (penali) i LA Kings – Kolumbus 2:1.