Spektakl na otvaranju sezone u O2: Predatori rastrgli Ajkule

NHL 7. okt 202223:43 0 komentara
San Hoze Šarks Nešvil Predators
REUTERS/David W Cerny

Na otvaranju nove NHL sezone u praškoj O2 Areni Nešvil Predatorsi ubedljivo su savladali San Hoze Šarkse 4:1.

Prvi put u istoriji NHL prva utakmica sezone igrala se van severnoameričkog kontinenta. Mesto odigravanja spektakularna O2 Arena u Pragu, koja je sa 18.000 gledalaca pružila spektakl kakav zaslužuje ovakva utakmica.

A čast da učestvuju u takvom spektaklu pripala je timovima koji su igrali za Stenli kup u poslednjih šest godina. Nešvil protiv San Hozea. Šarksi su ušli sa brojnim promenama u novu sezonu. Doveden je na mesto trenera šampion sa Pitsburgom i selektor SAD na Olimpijskim igrama Dejvid Kvin, a na mesto generalnog menadžera bivši igrač Majk Grir, koji je prvi tamnoputi generalni menadžer.

Ipak, novi početak nije se slavno odigrao po Ajkule. Prva trećina još je i bila dobra. Nešvil je poveo golom Šervuda posle samo 61 sekunda. Ipak, sedam i po minuta kasnije uzvratio je domaći momak Tomaš Hertl i na prvi odmor otišlo se rezultatom 1:1.

Ali od tada postojao je samo jedan tim. Opet na samom startu druge trećine, posle svega 84 sekunda Tolvanen postiže gol i vraća vođstvo Predatorima. Njega su držali do 36. minuta kada je Niderajter povisio na 3:1. To je bio rezultat na kraju druge deonice, a tu prednost držao je Nešvil sve do samog kraja. Morao je San Hoze da krene na sve ili ništa, a to je značilo i da je mreža ostala nebranjena. To je iskoristio Dušen koji je bio precizan na prazan gol 32 sekunde pre kraja za konačnih 4:1.