Starsi prekinuli niz šampiona

NHL 26. mar. 20219:40
Steve Roberts-USA TODAY Sports

Dalas Starsi bili su bolji od Tampa Beja 4:3 u NHL karavanu i prekinuli niz od pet trijumfa aktuelnih šampiona.

Prva trećina je bila mirna i bez golova. Bio je to uvod u drugih 20 spektakularnih minuta. Gosti sa Floride su poveli 2:0 preko Gurdea i Kilorna, međutim Dalasa do kraja ovog dela igre preko Heiskanena, Pavelskog i Robertsona stiže do preokreta.

povezane vesti

Na pet minuta pre kraja meča Palat donosi Tampi izjednačenje. I kada se činilo da će duel otići u produžetak, Hinc na minut i 20 sekundi pre kraja postiže pogodak i donosi vredan trijumf Starsima. Na tabeli Centralne divizije Tampa je prva sa 50 bodova, dok je Dalas tek sedmi sa 30 osvojenih poena.

Najraspoloženiji u protivničkoj zoni bili su igrači Njujork Rendžersa. Na gostovanju u Filadelfiji savladali su domaće Flajerse 8:3. Sve su momci iz „Velike jabuke“ rešili u prvoj trećini koju su dobili 3:0. Posle toga su samo još uvećali stečeni kapital.

Blistao je Šveđanin Mika Zibanejad, koji je postigao het-trik za pobednički tim. Dva gola su delo Rusa Pavela Buhneviča, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Strom, Miler i Kjutil. Za Filadelfiju mrežu su pogodili Žiru, Hejs i Kutrije.

Junak večeri je Roko Grimaldi, napadač Nešvil Predatorsa. Amerikanac je postigao čak četiri gola za svoj tim u ubedljivom trijumfu protiv Detroita od 7:1. U strelce su se upisali i Tolvanen, Granlund i Olivije. Počasni gol za nekada sjajne „Red Vingse“ dao je veteran Bobi Rajan.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Boston – Njujork Ajlandersi 3:4 (2:0, 0:1, 1:2, 0:1), Kolumbus – Karolina 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:1), Otava –Toronto 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1), Pitsburg – Bafalo 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), Vašington – Nju Džersi 4:3(1:1, 2:1, 1:1), Čikago – Florida 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), Minesota – Sent Luis 2:0 (0:0, 2:0, 0:0), Kolorado – Vegas 5:1 (0:1, 4:0, 1:0).