Strašan finiš Vitezova, Vinipeg ubedljiv u Vankuveru

NHL 23. mar 20219:35 0 komentara
John Locher /POOL PHOTOS-USA TODAY Sports

Vegas Golden Najtsi nastavljaju sa dobrim partijama u okviru Zapadne divizije u NHL karavanu. U poslednjih 20 minuta slomili su otpor Sent Luis Bluza i slavili 5:1 (1:0, 0:1, 4:0).

Posle dve trećine skor je bio 1:1. Domaći su poveli preko Maršesola sredinom prve trećine, da bi skor u sedmom minutu druge trećine izjednačio Dan.

povezane vesti

I kada se očekivala velika borba u poslednoj trećini, na ledu je postojala samo ekipa iz Nevade. Stoun dva puta, Kolesar i Karlson doveli su „Vitezove“ do ubedljive pobede. Vegas je trenutno na čelu „Zapada“ sa 45 bodova.

Pobedom na gostovanju protiv Vankuvera, Vinipeg je prekinuo seriju od dva poraza. Domaće je načeo Viler u prvoj trećini, a dotukli su i u poslednjoj deonici Lauri sa dva pogotka i veteran Stasni. Vinipeg se nalazi na trećoj poziciji Severne divizije sa 40 bodova, dva manje od Toronta i Edmontona.

U derbiju države Njujork, Rendžersi su u pravoj goleadi bili bolji od Bafalo Sejbrsa 5:3. „Sablje“ su stekle prednost preko Apslundsa u četvrtom minutu druge trećine, ali su domaći brzo preokrenuli golovima Kakoa, Krejdera i Foksa. Kozens i Skiner golovima početkom treće deonice vraćaju Bafalo u egal, ali raspoloženi Krejder i Kako donose trijumf Njujorku.

Rendžersi su šesti u Istočnoj diviziji sa 32 boda i čeka ih velika borba za jednu od prve četiri pozicije koja vodi u plej of. Bafalo je doživeo peti vezani poraz i sa samo 16 poena odavno je izgubio sve šanse da prođe u doigravanje.

U ostalim mečevima ostvareni su sledećei rezultati: San Hoze – Los Anđeles 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), Arizona – Kolorado 1:5 (0:2, 0:1,1:2), Minesota – Anahajm 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), Filadelfija – Njujork Ajlandersi 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1), Otava – Kalgari 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Kolumbus – Karolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0).