Tampa i Florida se jure, Karolina iskoristila kiks Pitsburga

NHL 28. jan 20228:01 0 komentara
Adrian Wyld/The Canadian Press via AP

U noći između četvrtka i petka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi pobede su ostvarili Karolina, Florida, Tampa Bej, Sijetl, Sent Luis, Kolumbus, Los Anđeles Kingsi, Edmonton i Anahajm.

Pitsburg Pengvinsi su ispustili priliku da zauzmu vodeće mesto u Metropolitan diviziji jer su izgubili od Sijtela i to u produžetku. Vodili su Pingvini golom Malkina tek u trećem periodu, a četiri minuta pre kraja je izjednačio Džered Meken. U produžetku je Adam Larson pogodio za pobedu Krakena.

Njujork Rendžersi su izgubili prvo mesto u istoj diviziji jer su izgubili od Kolumbusa 5:3, a Karolina je pobedom na penale protiv Otave uspela da se izjendači sa Rendžerima i Pingvinima. Svi ti timovi sada imaju po 60 bodova. Karolina je dobila Otavu zahvaljujući sjajnom Ninu NIderajteru koji je dao gol za 2:2 tri i po minuta pre kraja, a gol u penalima je postigao Andrej Svečnikov. Golman Karoline Frederik Andersen je bio sjajan sa 37 odbrana.

U Atlantiku borbu vode Florida i Tampa. Florida ima dva boda više posle ubedljive pobede nad Vegasom 4:1, a strelci su bili Barkov, Benet dva puta i Marčment. Golman Spenser Najt je imao čak 24 odbrane. Tampa je bila bolja od Nju Džersija 3:2 i to golovima Kilorna, Džozefa i Entonija Kirelija.

U ostalim duelima Anahajm je dao pet golova Montrealu u trijumfu 5:4, Kingsi su dobili Ajlanderse 3:2, a Kalgari je imao težak poraz od Blusa u Sent Luisu 5:1. Vankuver je istim rezultatom dobio Džetse iz Vinipega, a Edmonton je na penale dobio ekipu Nešvila 3:2.