Tampa stigla na korak od trećeg uzastopnog NHL finala

NHL 10. jun 20227:42 > 7:43
AP Photo/Adam Hunger via Guliver image

Tampa Bej Lajntning je dobila ekipu Njujork Rendžersa u petom meču finala Istoka Nacionalne hokejaške lige. Rezultat je bio 3:1 za Tampu koja vodi 3-2 u seriji i na domaćem ledu u sledećoj utakmici može da obezbedi prolaz u veliko finale. Tamo je čeka ekipa Kolorada.

Iako rezultat deluje komforno, Tampa je do pobede došla tek u samoj završnici ove utakmice. Rendžersi su vodlili u svom Medison skver gardenu od polovine druge deonice kada je Rajan Lindgren doneo prednost svom timu. Ipak izjednačio je Mihail Sergačev krajem druge trećine, da bi tek krajem meča Tampa obezbedila pobedu.

Održej Palat je dao osmi gol u plej-ofu na dva minuta do kraja. Nepun minut kasnije Brendon Hagel je postavio konačan rezultat.

Inače Tampu je sačuvao i golman Andrej Vasilevski koji je imao 24 intervencije, dok je Sergačev bio uz njega najbolji igrač sa jednim golom i jednom asistencijom. Na drugoj strani je golman Šesterkin takođe imao 24 odbrane.

Tampa može u subotu da prelomi seriju i obezbedi mesto u finalu, a tada će „munje“ imati domaći teren.