Toronto slomio Montreal, moćno izdanje Minesote

NHL 8. apr 20219:35 0 komentara
John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

Pobeda Toronta protiv Montreala u derbiju Kanade i efikasna partija Minesote protiv Kolorado Avelanša obeležili su noć u NHL karavanu.

„Mejpllivsi“ su u strašnoj formi. Savaldali su Montreal 3:2 (1:1, 0:0, 2:1). To im je peti vezani trijumf i osma pobeda u poslednjih devet mečeva. Goste je načeo najbolji golgeter dosadašanjeg dela šampionata Oston Metjuz. Svojim 28 golom u sezoni u 54 sekundi meča doveo je Toronto u vođstvo. Ekspresan odgovor posle samo minuta i 21 sekunde dao je veteran Koris Peri, koji je poravnao skor.

povezane vesti

U drugoj trećini nije bilo golova. Na startu poslednjeg dela Mejlplivse stiču prednost zahvaljujući Ti-Džej Brodiju. Kada je Hjuman sredinom poslednje deonice povećao na 3:1 bilo je jasno da bodovi ostaju u Torontu. Raspoloženi Peri je još jednim golom na dva minuta pre kraja samo ublažio poraz Kanadijansa.

Na tabeli Severne divizije Toronto ima 57 bodova, sedam više od Edmontona i osam od Vinipega. Montreal je četvrti sa 43 i deluje da će ova četiri tima i nastaviti takmičenje u plej ofu.

Sjajno veče imali su hokejaši Minesoti. Čak osam golova postigli su lideru Zapadne divizije Kolorado i slavili 8:3 (3:0, 2:3, 3:0). Sve su dileme rešili već posle prve trećine, koju su dobili 3:0. Najbolji su bili Švajcarac Kevin Fiala, sa het-triko i asistencijom i Rus Karpicov sa dva gola i jednim uspešnim dodavanjem. Precizni su za domaće bili i Džonson, Hartman i Erikson, dok su za tim iz Denvera pogodili Mekkinon, Burakovski i Rantanen.

Koloradu je prekinut niz od pet pobeda, ali su i dalje prvi u Diviziji sa 56 bodova. Minesota je treća sa 50 poena, dva manje od drugoplasiranog Vegasa, koji je izgubio od Sent Luisa 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Popularni Bluzeri, šampioni iz 2019. godine, odlično su počeli duel. Tarasenko i Blajs su bili precizni u prvom delu prve trećine. Druga je protekla bez uzbuđenja, a tačku na pobedu stavio je Valman u 14. minutu poslednje deonice. Poraz Vegasa ublažio je Roj.

Veliki preokret napravili su Los Anđeles Kingsi. Dobili su meč protiv Arizone 4:3 (1:2, 0:1, 3:0), iako su pred poslednju trećinu gubili 3:1. Kojoti su poveli preko Kruza i Ljubuškina, a Anderson-Dolan je smanjio na 2:1. Kada je Larson u drugoj trećini povećao na 3:1, delovalo je kao da će gosti slaviti. Tamo nisu mislili Kempe, Karter i Grundstrom, koji su golovi omogućili slavlje domaćem timu.

Arizona je četvrta u pomenutoj Zapadnoj diviziji sa 43 poena i trenutno je u plej of zoni. Najveće šanse da ih ugrozi ima Sent Luis sa 40 poena i jednim mečom manje.