Tri sjajna NHL meča rešena u produžetku

NHL 9. apr 20229:18 0 komentara
James Carey Lauder-USA TODAY Sports

Kolorado Avalanš je došao do pete uzastopne pobede savladavši Vinipeg Džetse 5:4, dok je u derbiju Centralne divizije ekipa Sent Luisa bila bolja od Minesote 4:3. Oba meča su rešena u produžetku.

Meč Kolorada i Vinipega je bio pun preokreta, Avalanš je prvi poveo preko Aube-Kubela, da bi Šifele i Elers preokrenuli. Zatim je Kolorado okrenuo golovima Burakovskog, Džonsona i Mekinona, a Šifele i Ehers su opet imali svoj šou u poslednja tri i po minuta za izjednačenje. Ipak gol za trijumf Kolorada u produžetku postiže Kejl Makar za 5:4 i nove bodove za najbolju NHL ekipu sezone.

Slično je bio i u Sent Luisu gde su Blusi dobili Minesotu 4:3. Vodila je Minesota posle preokreta 3:1 golovima Fiale, Kaprizova i Midltona. Izjednačili su Džaston Fok i Brejden Šen u poslednjoj trećini pa se igrao produžetak. U njemu je Robert Tomas pogodio za pobedu domaćih.

Ajlandersi su iznenadili Karolinu u gostima i dobili su 2:1. Žan Gabrijel Pogo je dao prvi gol za Njujorčane, da bi Vensan Troček izjednačio u poslednjem minutu meča. Ipak na 15 sekundi do kraja je Kajl Palmieri ponovo dao gol za pobedu Ajlandersa 2:1. Ilja Sorokin je bio sjajan pred mrežom pobedničke ekipe sa 20 odbrana.

Boston je bio bolji od aktuelnog šampiona Tampe i to takođe posle produžetka 2:1. Džejk Debrusk i Pjer Eduard Belmare su bili strelci u drugoj trećini, da bi uprkos svelikim naporima golmana Andreja Vasilevskog Tampa primila gol u porudžetku. Andrej je imao 35 odbrana, ali nije zaustavio šut Čarlija Kojla za 2:1.

I Florida je dobila sa jedan razlike i to ekipu Bafala. Nije bilo produžetka, ali je gol za 4:3 dao Sem Benet i to na 37 sekundi do kraja.