Trijumf Tampe u Ohaju, Nedeljković ponovo blistao

NHL 9. apr 20219:00 > 9:55 0 komentara
Aleks Nedeljković
REUTERS/ Jerome Miron-USA TODAY Sports

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su Kolumbus Blu Džekets na strani rezultatom 6:4 u okviru NHL.

Aktuelni šampion odigrao je furioznu prvu trećinu, posle koje je stekao prednost od 4:1 i praktično već tada rešio pitanje pobednika.

Kolman je doveo Tampu do prednosti u prvom minutu, Stamkos u petom i Gudrou u šestom su povisili na 3:0, da bi zatim Del Zoto smanjio zaostatak domaćina u 18. Efikasnu prvu deonicu gostiju okončao je Mekdonah u 20. minutu.

Posle pogotka Koltona u 25, Tampa je povela sa 5:1. Roslovič je bio precizan za 5:2 u 38, pre nego što je Mekdonah u 49. ponovo došao do gola.

U poslednjoj trećini viđena su dva gola Kolumbusa, preko Verenskog u 51. i Domija u 60, za konačnih 6:4.

Tampa je druga u Centralnoj diviziji sa 56 bodova, jednim manje od Karoline. Kolumbus je sedmi sa 38.

Karolina je slavljem nad Floridom 3:0 upisala treći uzastopni trijumf. Aho u 15, Troček u 27. i Necaš u 60. pogađali su gol Pantera i očuvali tim na liderskoj poziciji.

Aleks Nedeljković, golman Karoline srpskog porekla, nije savladan ni treći put ove sezone. Imao je ukupno 24 odbrane i time nastavio sa fantastičnim partijama.

U ostalim mečevima, Bafalo – Nju Džersi 3:6, Montreal – Vinipet 2:4, Njujork Ajlanders – Filadelfija 3:2 posle penala, Njujork Rendžers – Pitsburg 2:5, Otava – Edmonton 1:3, Vašington – Boston 2:4, Detroit – Nešvil 1:7, Čikago Blekhoks – Dalas 1:5.