Ubedljivo do polufinala: Ajlandersi zakazali duel sa Tampom

NHL 10. jun. 20218:39
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Njujork Ajlandersa plasirali su se u polufinale NHL pobedivši Boston Bruinse sa 4-2 u četvrtfinalnoj seriji. Šesti okršaj dva tima pripao je domaćinu rezultatom 6:2.

Ajlandersi su na dominantan način iskoristili prvu meč loptu. Posebno kvalitetno odigrali su drugu trećinu u kojoj su postigli tri gola, od čega je dva upisao Brok Nelson.

Zajac je doveo ekipu iz Njujorka do prednosti u devetom minutu, da bi Maršan u 18. poravnao rezultat. Usledila je furiozna predstava domaćina u drugom periodu – Nelson je pogađao u 26. i 33, a Palmijeri u 37. za ogromnih 4:1.

Smanjio je Boston preko Maršana u 46, ali su do kraja viđena još dva pogotka Njujorka. Klaterbak i Pulok su bili precizni u 60. minutu.

Ajlandersi se u borbi za veliko finale sastaju sa aktuelnim šampionom Tampa Bej Lajtningom.