Uragan oduvao Bruinse

NHL 30. jan 20237:56 1 komentar
Tom Pennington/Getty Images

Prvi put od početka sezone Boston Bruinsi izgubili su tri vezane utakmice. Bolji od trenutno najbolje ekipe u NHL ligi bili su Karolina Hjuirkensi, koji su slavili 4:1.

Domaći su poveli posle velike greške gostiju u prvoj trećini, koju je akcijom 1 na 1 iskoristio Aho. U drugoj deonici prednost je duplirao veteran Pol Stasni sa igračem više.

povezane vesti

Kada je Džarvis povisio na 3:0 početkom poslednje deonice bilo je jasno da je priča završena. Hol je upisao Boston na semafor, a konačan skor na prazan gol postavio je Džordan Stal na četiri minuta pre kraja.

I drugi domaćin je bio ubedljiv. Toronto je sjajnom partijom u drugoj trećini razbio Vašington 5:1. Gosti iz glavnog grada su poveli preko Bakstroma u finišu prve deonice.

Međutim, u drugih 20 minuta usledila je kanonada Mejpl Lifsa. Pogađali su redom Banting, Rajli, Nilander i Engval. Tačku je stavio Aston – Ris pogotkom u poslednjoj trećini. Iako se nije upisao u strelce, veče je obečežio Džon Tavareš koji je u svojoj jubilarnoj 1000 – toj utakmici u ligi imao dve asistencije.