Uragani konačno prekinuli crni niz, sjajni Devilsi i Toronto

NHL 27. nov 20229:37 > 9:52 0 komentara
Stacy Revere, Getty Images

Karolina Hjurikejnsi konačno su zabeležili pobedu, pošto su na svom ledu savladali Kalgari Flejmse 3:2.

Niz od pet poraza najzad je prekinut. To je najvažnija vest za čuvene Uragane, koji nisu tako izgledali protiv Kalgarija, ali pobedi se ne gleda u zube.

Džarvis je domaćina doveo u vođstvo u sedmom minutu. Međutim, Ružička je iskoristio situaciju sa igračem više dva minuta pre kraja prve trećine i na prvi odmor otišlo se u egalu – 1:1. Istovetna situacija bila je i u drugom periodu. Ovog puta posle tri minuta i 40 sekundi Nekas postiže gol i dovodi Karolinu do prednosti. Ali Tofoli sedam minuta pre kraja druge deonice poravnava i pred poslednju trećinu rezultat je bio 2:2.

Već na početku treće trećine gosti su stekli igrača više. Ali uspešno su se Hjurikejnsi odbranili. Svoju priliku nisu propustili. Kolmen je na početku osmog minuta zaradio isključenje, a Peši je tu situaciju pretvorio u gol gotovo na isteku iste i doneo novo, treće vođstvo. Ispostaviće se i odlučujuće, koje je bilo dovoljno za pobedu, prvu posle pet poraza.

Aleksandar Georgijev upisao je 41 odbranu, dok je Džoš Menson imao gol i asistenciju u pobedi Kolorada nad Dalasom 4:1.

Devilsi i dalje blistaju, sada su razbili Vašington Kapitalse sa 5:1, uz het-trik Džeka Hjuza i čak 37 odbrana Viteka Vanečeka.

Toronto takođe nastavlja sa odličnim partijama, sada su pobedili Pengvinse u Pitsburgu sa 4:1, a Oston Metjuz upisao je gol i dve asistencije, dok je Mičel Marner golom i asistencijom na 16 produžio niz utakmica u kojima je ostvario ili gol ili asistenciju.

Njujork Ajlandersi naneli su deseti uzastopni poraz Filadelfije. Rezultat je bio 5:2 za četvrti uzastopni trijumf Ajlandersa, za koje je Zek Paris postigao dva gola, a četiri asistencije upisao je Rajan Pulok.

Vankuver je dao tri gola iz pauer pleja i ubedljivo je savladao Vegas sa 5:1, uz gol i dve asistencije Džej-Tija Milera.