Vankuver lako sa Otavom, Dušejn doneo pobedu Predatorima

NHL 28. jan 20219:12 1 komentar
Met Dušejn
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Nešvil Predatorsi su na penale dobili Čikago Blekhokse 2:1, dok je Vankuver bio ubedljiv protiv Otave 5:1 u jedina dva meča odigrana u noći između srede i četvrtka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi.

Golova u duelu Čikaga i Nešvila nije bilo sve do šestog minuta trećeg perioda. Tada je gol dao Nik Kazins za Predatore, a odgovor Blekhoksa je stigao tačno četiri minuta kasnije i to preko Rajana Karpentera. Briljirao je golman Predatorsa Jusea Sarosa. Finac je imao 29 odbrana, a nije primio ni gol u penal seriji. U njoj je Met Dušejn jedini pogodio za Nešvil i tako je doneo treći trijumf svom timu.

Vankuver je dobio Otavu, jednu od najslabijih ekipa u ligi rezultatom 5:1. Tajler Mote je postigao gol za Kanakse već u trećem minutu meča, a izjednačio je Džoš Moris. Ipak u drugoj trćini Vankuver daje tri gola, dva je postigao Džej Ti Miler, a jedan Elias Peterson. Mote je drugim golom, kog je postigao u trećoj trećini overio trijumf Vankuvera.