Vašington nadoknadio 0:3, ali pao u produžetku

NHL 23. okt. 202121:56
Milan Lučić, Calgary Flames
Brett Holmes Icon Sportswire

Spektakularan meč odigran je u glavnom gradu SAD. Kepitolsi su u Vašingtonu dočekali Kalgari Flejmse i u uzbudljivom duelu poraženi posle produžetka 4:3.

Flejmsi su ekspresno poveli 3:0. Endru Mengijapan otvorio je seriju golova u 10. minutu na asistenciju Milana Lučića. A onda je do kraja prve trećine Lindholm dva puta zatresao mrežu i doneo velikih 3:0.

A onda u drugoj trećini Vašington je uzvratio istom merom. Kuznjecov, Fehervari i Ovečkin postigli su golove i doneli poravnanje. U trećoj trećini nije bilo golova, pa je odluka pala u produžetku. Lindholm je u trećem minutu postigao i treći gol i na kraju doneo pobedu Flejmsima.

Odigran je meč i u drugom glavnom gradu ove lige – u Otavi. Senatori su dočekali Njujork Rendžerse, a kao i u slučaju Vašingtona i ovaj put slavili su gosti. Bilo je 3:2, iako je domaćin golovima Pola i Norisa poveli 2:0. Preokret su režirali Krajder, Lindgren i Gudrou.