Vatromet golova u Bostonu, Rendžersima lokalni derbi

NHL 18. apr. 202123:34 > 23:35
Maddie Meyer/Getty Images

U derbiju istočne divizije NHL šampionata Boston Bruinsi su kao domaćini savladali Vašington Kepitolse 6:3.

Fenomenalan meč odigran je u Ti Di Gardenu. Bilo je svega, vrhunskog hokeja, preokreta i mnoštvo golova. Boston je sjajno počeo i posle 14 minuta golovima Beržerona i Krejčija vodio 2:0. Do kraja deonice Ti Džej Oši smanjio je, svega 10 sekundi pre kraja na 2:1.

A onda u drugoj trećini, za samo pet minuta, još dva gola Kepsa. Ponovo Ti Džej Oši i Manta donose preokret i vođstvo 3:2. Međutim, ta prednost je anulirana do kraja deonice. Marčand, Krejči i Beržeron ponovo preokreću na 5:3. Konačni 6:3 drugim golom, baš kao i Beržeron i Krejči, Marčand postavlja konačnih 6:3.

Vašington je i dalje prvi u diviziji sa 62 boda, a Boston je četvrti sa 56 i ima šest bodova više od Njujork Rendžersa, koji su prvi ispod crte kada je plej-of učešće u pitanju.

Bafalo je na svom ledu bio bolji od Pitsburga 4:2 uz dva gola Sema Rajnharta, dok su Njujork Rendžersi u lokalnom okršaju u gostima savladali Nju Džersi 5:3.

Odlučujuće golove za Policajce postigli su Mika Zibanejad u 57. i Rajan Stroum 25 sekundi pre kraja meča.